Elessi Theme - en to ro_RO translation catalogue (1269 entries)

en:  &mdash; In Stock
ro_RO: &mdash; În stoc

en:  - Out of Stock
ro_RO: - Epuizat

en: %s &#8220;%s&#8221; already exists.
ro_RO: %s &#8220;%s&#8221; există deja.

en: %s installed and activated successfully.
ro_RO: %s-a instalat și activat cu succes.

en: %s installed successfully.
ro_RO: %s instalat cu succes.

en: %s is a required field | %s are required fields
ro_RO[0]: %s este un câmp obligatoriu
ro_RO[1]: %s sunt câmpuri obligatorii
ro_RO[2]: %s sunt câmpuri obligatorii

en: %s out of 5
ro_RO: %s din 5

en: %s quantity
ro_RO: %s cantitatea

en: %s result
ro_RO: %s rezultat

en: %s results
ro_RO: %s rezultatele

en: %s reviews
ro_RO: %s recenzii

en: %s&nbsp;Product Discount
ro_RO: %s&nbsp;Produs Discount

en: &larr; Older Comments
ro_RO: &larr; Comentarii Mai Vechi

en: &larr; Previous
ro_RO: &larr; Precedent

en: &nbsp;Filters
ro_RO:  &nbsp;Filtre

en: (estimated for %s)
ro_RO: (estimat pentru %s)

en: + Show more
ro_RO: + Arată mai mult

en: - Select -
ro_RO: - Selectați -

en: - Show less
ro_RO: - Arată mai puțin =

en: 1 Column
ro_RO: 1 Coloana

en: 1 Level
ro_RO: 1 Nivel

en: 1 column
ro_RO: 1 coloana

en: 1 result | %d results
ro_RO[0]: 1 rezultat
ro_RO[1]: %d rezultate
ro_RO[2]: %d rezultate

en: 1.5 column
ro_RO: 1.5 coloana

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ro_RO: %1$s la %2$s

en: 2 Columns
ro_RO: 2 Coloane

en: 2 Levels
ro_RO: 2 Niveluri

en: 2 columns
ro_RO: 2 coloane

en: 3 Columns
ro_RO: 3 coloane

en: 3 Levels
ro_RO: 3 Nivele

en: 3 columns
ro_RO: 3 coloane

en: 360&#176; Badge Color
ro_RO: Culoare insignă 360&#176;

en: 4 Columns
ro_RO: 4 coloane

en: 4 columns
ro_RO: 4 coloane

en: 5 Columns
ro_RO: 5 coloane

en: 5 columns
ro_RO: 5 coloane

en: 6 Columns
ro_RO: 6 coloane

en: 6 columns
ro_RO: 6 coloane

en: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Post a comment</a> or leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
ro_RO: <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">Postați un comentariu</a> sau lăsați un trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Adresă URL de trackback</a>

en: <h4 class="nasa-success-congrat">Congratulations!</h4><h4 class="nasa-success">Now you have successfully registered. You can now close this tab, or visit <a class="link-your-dashboard primary-color" href="%s">your dashboard</a>.</h4>
ro_RO: <h4 class="nasa-success-congrat">Felicitări!</h4><h4 class="nasa-success">Acum v-ați înregistrat cu succes. Acum puteți închide această filă sau puteți accesa <a class="link-your-dashboard primary-color" href="%s">tabloul de bord</a>.</h4>

en: <h4 class="nasa-success-congrat">Congratulations!</h4><h4 class="nasa-success">You are now successfully authenticated. You can now close this tab, or visit <a class="link-your-dashboard primary-color" href="%s">your dashboard</a>.</h4>
ro_RO: <h4 class="nasa-success-congrat">Felicitări!</h4><h4 class="nasa-success">Acum sunteți autentificat cu succes. Acum puteți închide această filă sau puteți accesa <a class="link-your-dashboard primary-color" href="%s">tabloul de bord</a>.</h4>

en: <li>Please Define menu in <b>Apperance > Menus</b></li>
ro_RO: <li>Definiți meniul în <b>Aspect > Meniuri</b></li>

en: <span class="fa fa-caret-left"></span> Previous
ro_RO: <span class="fa fa-caret-left"></span> Anterior

en: <span class="meta-author">By <a class="url fn n nasa-bold" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a>.</span> Posted on <a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date nasa-bold" datetime="%3$s">%4$s</time></a>
ro_RO: <span class="meta-author">De la <a class="url fn n nasa-bold" href="%5$s" title="%6$s" rel="author">%7$s</a>.</span> Postat pe <a href="%1$s" title="%2$s" rel="bookmark"><time class="entry-date nasa-bold" datetime="%3$s">%4$s</time></a>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ro_RO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Anterior

en: <span>Availability:</span>
ro_RO: <span>Disponibilitate:</span>

en: <strong>Category:</strong> | <strong>Categories:</strong>
ro_RO[0]: <strong>Categorie:</strong>
ro_RO[1]: <strong>Categorii:</strong>
ro_RO[2]: <strong>Categorii:</strong>

en: <strong>Tag:</strong> | <strong>Tags:</strong>
ro_RO[0]: <strong>Etichetă:</strong>
ro_RO[1]: <strong>Etichete:</strong>
ro_RO[2]: <strong>Etichete:</strong>

en: A Premium and Responsive WooCommerce - WordPress Theme, designed for E-Commerce websites
ro_RO: O Primă și Receptiv WooCommerce - WordPress Temă, concepute pentru E-Commerce site-uri

en: A cloud of your most used tags.
ro_RO: Un nor de cele mai utilizate tag-uri.

en: A link to set a new password will be sent to your email address.
ro_RO: Un link pentru a seta o noua parola va fi trimis la adresa ta de email.

en: A new version of this importer is available. Please update to version %s to ensure compatibility with newer export files.
ro_RO: O noua versiune a acestui importator este disponibil. Vă rugăm să actualizați la versiunea %s pentru a asigura compatibilitatea cu noile fișiere de export.

en: A user could not be found with this email address.
ro_RO: Un utilizator nu a putut fi găsit cu această adresă de e-mail.

en: AJAX add to cart button on Single And Quickview
ro_RO: AJAX adaugă în coș buton de pe Single Și Quickview

en: ALL PRODUCTS LOADED !
ro_RO: TOATE PRODUSELE ÎNCĂRCATE !

en: AND
ro_RO: ȘI

en: Accept
ro_RO: Accepta

en: Access denied.
ro_RO: Acces refuzat.

en: Access fobidden
ro_RO: Acces fobidden

en: Account
ro_RO: Contul

en: Account On Main Screen - Mobile Layout
ro_RO: Contul De Pe Ecranul Principal - Aspect Mobil

en: Account Options
ro_RO: Opțiunile De Cont

en: Account pages
ro_RO: Pagini de cont

en: Activate
ro_RO: Activa

en: Activate %2$s
ro_RO: Activați %2$s

en: Add
ro_RO: Adauga

en: Add Icon Image (Using for Section of Tabs)
ro_RO: Adăugați Pictograma Imagine (Folosind pentru Secțiunea de File)

en: Add Icon NasaTheme (Using for Section of Tabs)
ro_RO: Adăugați Pictograma NasaTheme (Folosind pentru Secțiunea de File)

en: Add New Slide
ro_RO: Adăugare Diapozitiv Nou

en: Add To Cart in Grid
ro_RO: Adaugă în Coș în Grilă

en: Add a review &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Adăugați o recenzie &ldquo;%s&rdquo;

en: Add icons for categories.
ro_RO: Adauga icoane pentru categorii.

en: Add more width site (px)
ro_RO: Adăuga mai multe site lățime (px)

en: Add note
ro_RO: Adăugați o notă

en: Add to Compare
ro_RO: Adaugă pentru a Compara

en: Add to Wishlist
ro_RO: Adaugă la lista de Dorințe

en: Add to cart
ro_RO: Adaugă în coș

en: Add to wishlist
ro_RO: Adaugă la lista de dorințe

en: Add your custom Favicon image. 16x16 - 32x32 *.ico or *.png required. (Recommended 16x16 *.ico)
ro_RO: Adaugă Favicon personalizat imagine. 16x16 - 32x32 *.ico sau *.png este necesar. (Recomandat 16x16 *.ico)

en: Added to Compare
ro_RO: Adaugă pentru a Compara

en: Added to Wishlist
ro_RO: Adăugat la lista de Dorințe

en: Added to wishlist
ro_RO: Adăugat la lista de dorințe

en: Adding
ro_RO: Adăugarea

en: Adding cart
ro_RO: Adăugarea în coș

en: Addition Homepage Success!
ro_RO: Plus Pagina De Start Succes!

en: Addon Options
ro_RO: Addon Opțiuni

en: Advance Content Options
ro_RO: Avans Opțiuni De Conținut

en: Advanced options
ro_RO: Opțiuni avansate

en: After Breadcrumb - Only for Shop Page
ro_RO: După Breadcrumb - Numai pentru Pagina de Magazin

en: After Tabs Title (Using for Section of Tabs)
ro_RO: După Titlu File (Folosind pentru Secțiunea de File)

en: After WooCommerce Tabs
ro_RO: După WooCommerce File

en: Age Verification
ro_RO: Verificarea Vârstei

en: Ajax Load
ro_RO: Ajax De Încărcare

en: Ajax Review Load
ro_RO: Încărcare de revizuire Ajax

en: All
ro_RO: Toate

en: All Done. Have fun!
ro_RO: Toate Făcut. Distreaza-te!

en: All installations and activations have been completed.
ro_RO: Toate instalațiile și activări au fost finalizate.

en: All installations have been completed.
ro_RO: Toate instalațiile au fost finalizate.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
ro_RO: Toate plugin-urile instalate și activate cu succes. %1$s

en: All transactions are secure and encrypted.
ro_RO: Toate tranzacțiile sunt securizate și criptate.

en: Allow Comments Images upload
ro_RO: Permite Comentarii Imagini de încărcare

en: Allow Comments Video upload
ro_RO: Permiteți comentarii încărcare video

en: Already got an account?
ro_RO: Ai deja un cont?

en: An error has occurred. Please reload the website and try again.
ro_RO: A apărut o eroare. Vă rugăm să reîncărcați site-ul și să încercați din nou.

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
ro_RO: A apărut o eroare la instalarea %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Animation Effect
ro_RO: Efect De Animație

en: App Simulation
ro_RO: Aplicația De Simulare

en: Apply
ro_RO: Aplica

en: Apply coupon
ro_RO: Aplica cupon

en: Arabic
ro_RO: Arabă

en: Archive Layout
ro_RO: Arhiva Layout

en: Archive Options
ro_RO: Arhiva Opțiuni

en: Archive Products Page
ro_RO: Arhiva Pagina De Produse

en: Are you over 18?
ro_RO: Ai peste 18 ani?

en: Are you sure you want to remove it?
ro_RO: Sunteți sigur că doriți să-l eliminați?

en: Arrow
ro_RO: Săgeată

en: Arrows for Main Slide
ro_RO: Săgețile pentru Diapozitiv Principal

en: Assign Authors
ro_RO: Atribui Autori

en: Async
ro_RO: Asincron

en: Attribute
ro_RO: Atribut

en: Author - Date info
ro_RO: Autor - Data de informații

en: Author Archives: %s
ro_RO: Arhiva autorului: %s

en: Author info
ro_RO: Autor info

en: Auto Slide
ro_RO: Slide Auto

en: Auto Slide - Related | You may also like&hellip;
ro_RO: Auto Slide - Legate | Ați putea dori, de asemenea&hellip;

en: Auto Update - Cart Page
ro_RO: Actualizare Automată - Pagina Coș

en: Automatically displays 9+ if the number is greater than or equal to 10
ro_RO: Afișează automat 9+ dacă numărul este mai mare sau egal cu 10

en: Available Coupon
ro_RO: Cupon disponibil

en: Available on backorder
ro_RO: Disponibil pe stoc

en: Available version:
ro_RO: Versiune:

en: Average
ro_RO: Medie

en: Average rating
ro_RO: Rating mediu

en: Awaiting product image
ro_RO: În așteptarea imaginea produsului

en: BACK TO STEP 1
ro_RO: ÎNAPOI LA PASUL 1

en: BROWSE
ro_RO: NAVIGA

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Back Image in Mobile Layout
ro_RO: Imagine înapoi în Aspect Mobil

en: Back to Blog
ro_RO: Înapoi la Blog-ul

en: Back to Dashboard
ro_RO: Înapoi la tabloul de Bord

en: Background Color
ro_RO: Culoarea De Fundal

en: Background Color Header
ro_RO: Culoarea De Fundal Antet

en: Background Color Header - Sticky
ro_RO: Culoarea De Fundal Antet Lipicios

en: Background Color Of Product Items In The Shop
ro_RO: Culoarea de fundal a articolelor de produs din magazin

en: Background Image
ro_RO: Imagine De Fundal

en: Background Image - Mobile Layout Mode
ro_RO: Imagine De Fundal - Mobile Modul Layout

en: Background Mode
ro_RO: Modul De Fundal

en: Background Parallax
ro_RO: Fundal Parallax

en: Backorder Allowed Badge
ro_RO: Comanda Întârziată A Permis Insigna

en: Backorders
ro_RO: Pe lista de așteptare

en: Backorders Badge Color
ro_RO: Pe Lista De Așteptare Insigna De Culoare

en: Backup Options
ro_RO: Opțiuni De Backup

en: Backup and Import
ro_RO: De Backup și de Import

en: Backup and Restore Options
ro_RO: Backup și Restaurare Opțiuni

en: Badge - Options
ro_RO: Insigna - Opțiuni

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Fii primul pentru a revizui "%s"

en: Before Footer
ro_RO: Înainte De Subsol

en: Before Tabs Title (Using for Section of Tabs)
ro_RO: Înainte de File de Titlu (Folosind pentru Secțiunea de File)

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
ro_RO[0]: Începe activarea plugin
ro_RO[1]: Începe activarea plugin-uri

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
ro_RO[0]: Începe instalarea plugin
ro_RO[1]: Începe instalarea de plugin-uri

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
ro_RO[0]: Începe actualizarea plugin
ro_RO[1]: Începe actualizarea plugin-uri

en: Billing address
ro_RO: Adresa de facturare

en: Blog Options
ro_RO: Opțiuni De Blog

en: Border Wrapper
ro_RO: Chenar Wrapper

en: Both comments and trackbacks are currently closed.
ro_RO: Ambele comentarii și urmăritori sunt în prezent închise.

en: Bottom To Top
ro_RO: De Jos În Sus

en: Boxed
ro_RO: Cutie

en: Browse Categories
ro_RO: Categorii Produse

en: Build-in Mobile
ro_RO: Build-in Mobil

en: Builder - Suport WPBakery
ro_RO: Constructor - Suport WPBakery

en: Builder - Support HFE-Elementor
ro_RO: Constructor - Suport HFE-Elementor

en: Built-in - Widgets Place
ro_RO: Built-in Widget-uri Loc

en: Built-in Dark
ro_RO: Construit-în Întuneric

en: Built-in Light 2
ro_RO: Built-in Lumina 2

en: Built-in Light 3
ro_RO: Built-in Lumina 3

en: Bulk Discount Badge Color
ro_RO: Discount Insigna De Culoare

en: Bundle product for
ro_RO: Pachet de produse pentru

en: Buttons Background Color
ro_RO: Butoane De Culoare De Fundal

en: Buttons Background Color Hover
ro_RO: Butoane Hover Culoare De Fundal

en: Buttons Border Color
ro_RO: Butoane De Culoare De Frontieră

en: Buttons Border Color Hover
ro_RO: Butoane Hover Culoare De Frontieră

en: Buttons Border Width
ro_RO: Butoane Lățimea De Frontieră

en: Buttons Radius
ro_RO: Butoane Raza

en: Buttons Style Options
ro_RO: Butoane De Opțiuni De Stil

en: Buttons Text Color
ro_RO: Butoane De Text De Culoare

en: Buttons Text Color Hover
ro_RO: Butoane De Text De Culoare Hover

en: Buy Now
ro_RO: Cumpara Acum

en: Buy Now Background Color
ro_RO: Cumpara Acum Culoarea De Fundal

en: Buy Now Background Color Hover
ro_RO: Cumpara Acum Culoarea De Fundal Hover

en: Buy one of this item
ro_RO: Cumpărați unul din acest articol

en: Buy this bundle and get off to ${saved}
ro_RO: Cumpărați acest pachet și reduceți la ${saved}

en: By
ro_RO: De

en: CART
ro_RO: COS

en: CATEGORIES
ro_RO: CATEGORII

en: CLOSED
ro_RO: ÎNCHIS

en: CONTINUE
ro_RO: CONTINUA

en: CONTINUE READING  &#10142;
ro_RO: CONTINUAȚI CITEREA &#10142;

en: Cancel
ro_RO: Anula

en: Captcha Code
ro_RO: Codul Captcha

en: Captcha Error!
ro_RO: Captcha Eroare!

en: Captcha For Register Form
ro_RO: Captcha Pentru A Înregistra Forma

en: Cart
ro_RO: Cos

en: Catalog Mode - Disable Add To Cart Feature
ro_RO: Modul De Catalog - Dezactivați Adaugă În Coș Caracteristică

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Categories Included List (ID or Slug, separated by ",". Ex: 1, 2 or slug-1, slug-2)
ro_RO: Lista categoriilor incluse (ID sau Slug, separate prin ",". Ex: 1, 2 sau slug-1, slug-2)

en: Categories Map
ro_RO: Harta categoriilor

en: Categories info
ro_RO: Categorii de informatii

en: Category Order
ro_RO: Pentru Categoria

en: Category Post
ro_RO: Categoria De Post

en: Category bottom content
ro_RO: Categorie jos conținutul

en: Category top content
ro_RO: Categoria de top conținut

en: Center
ro_RO: Centru

en: Change
ro_RO: Schimba

en: Change Shop Layout Mode
ro_RO: Schimbați modul de aspect al magazinului

en: Change View Mode (Only Desktop Mode)
ro_RO: Schimba Modul De Vizualizare (Numai Modul Desktop)

en: Change View Mode Mobile (Only Mobile App Layout Mode)
ro_RO: Schimbați modul de vizualizare mobil (numai modul de aspect al aplicației mobile)

en: Change address
ro_RO: Schimba adresa

en: Change primary color. Used for primary buttons, link hover, background, etc.
ro_RO: Schimbare culoare primară. Folosit pentru primar butoane, link-ul hover, fundal, etc.

en: Character Sub-sets
ro_RO: Caracterul Sub-seturi

en: Checkout
ro_RO: Verifică

en: Checkout - Options
ro_RO: Checkout - Opțiuni

en: Checkout Details
ro_RO: Detalii Plateste

en: Checkout Layout
ro_RO: Verificare Layout

en: Checkout Your Items List
ro_RO: Checkout Elementele Listei

en: Choose a WXR (.xml) file to upload, then click Upload file and import.
ro_RO: Alege un WXR (.xml) fișiere pentru a încărca, apoi faceți clic pe Încărcați fișier și de import.

en: Classic
ro_RO: Clasic

en: Classic 2D
ro_RO: Clasic 2D

en: Classic 2D - Has BG color
ro_RO: Clasic 2D - Are culoare BG

en: Classic 2D - No border
ro_RO: Clasic 2D - Nr de frontieră

en: Classic 2D - Radius
ro_RO: Clasic 2D - Raza

en: Classic 2D - Radius - Dash
ro_RO: Clasic 2D - Raza - Dash

en: Classic 3D
ro_RO: Clasic 3D

en: Clear All
ro_RO: Clar Toate

en: Click Here To View Online Documentation
ro_RO: Click Aici Pentru A Vizualiza Documentația On-Line

en: Click here to Apply this coupon.
ro_RO: Click aici pentru a Aplica acest cupon.

en: Click here to Edit
ro_RO: Click aici pentru a Edita

en: Click here to enter your code
ro_RO: Faceți clic aici pentru a introduce codul dvs.

en: Click here to login
ro_RO: apasa aici pentru a te loga

en: Click select icon for
ro_RO: Faceți clic pe pictograma de selectare pentru

en: Close
ro_RO: Aproape

en: Close (Esc)
ro_RO: Aproape (Esc)

en: Close search
ro_RO: Aproape căutare

en: Closed
ro_RO: Închis

en: Colors Options
ro_RO: Culori Opțiuni

en: Columns
ro_RO: Coloane

en: Columns - Classic Sidebar or Canvas Sidebar
ro_RO: Coloane - Clasic Laterală sau Panza bara Laterală

en: Columns Related in Tablet
ro_RO: Coloane Legate în Tabletă

en: Columns Related in desktop
ro_RO: Coloane Legate în desktop

en: Columns Related in mobile
ro_RO: Coloane Legate în mobile

en: Columns Related | You may also like&hellip;
ro_RO: Coloane legate | Ați putea dori, de asemenea&hellip;

en: Columns Related | You may also like&hellip; for Mobile
ro_RO: Coloane legate | S-ar putea să vă placă și&hellip; pentru mobil

en: Columns Related | You may also like&hellip; for Tablet
ro_RO: Coloane legate | S-ar putea să-ți placă și&hellip; pentru tabletă

en: Columns in Mobile
ro_RO: Coloanele Mobile

en: Columns in Tablet
ro_RO: Coloane în Tabletă

en: Columns in desktop
ro_RO: Coloane în desktop

en: Comment Count info
ro_RO: Comentariu numar info

en: Comment navigation
ro_RO: Comentariu de navigare

en: Comments
ro_RO: Comentarii

en: Comments are closed, but you can leave a trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">Trackback URL</a>.
ro_RO: Comentariile sunt închise, dar puteți lăsa un trackback: <a class="trackback-link" href="%s" title="Trackback URL for your post" rel="trackback">URL de trackback</a>.

en: Comments are closed.
ro_RO: Comentariile sunt închise.

en: Compact Number - Cart, Wishlist, Compare (9+)
ro_RO: Compact Număr - Cart, Dorințe, Compara (9+)

en: Compare
ro_RO: Compara

en: Compare Options
ro_RO: Compara Opțiunile

en: Compare Product
ro_RO: Compara Produs

en: Compare Products
ro_RO: Compara Produse

en: Compare and Wishlist
ro_RO: Compara si lista de Dorințe

en: Compare products were empty !
ro_RO: Compara produsele erau goale !

en: Congratulations! You've got free shipping.
ro_RO: Felicitări! Ai transport gratuit.

en: Contact information
ro_RO: Informații de Contact

en: Content Width
ro_RO: Lățimea De Conținut

en: Continue To Payment
ro_RO: Continua Cu Plată

en: Continue To Shipping
ro_RO: Continua Pentru Transport

en: Coupon
ro_RO: Cupon

en: Coupon code
ro_RO: Cod cupon

en: Coupon has been removed.
ro_RO: Cupon a fost eliminat.

en: Coupon:
ro_RO: Cupon:

en: Create an account
ro_RO: Creați un cont

en: Cross-Sells Products
ro_RO: Cross-Vinde Produsele

en: Currencies Switcher
ro_RO: Monede Switcher

en: Current value:
ro_RO: Valoarea curentă:

en: Custom Badge Color
ro_RO: Personalizat Culoare Insigna

en: Custom Block
ro_RO: Bloc Personalizat

en: Custom Content
ro_RO: Conținut Personalizat

en: Custom font
ro_RO: Font personalizat

en: Customer in country purchased a
ro_RO: Client în țară achiziționat un

en: Cyrillic Extended
ro_RO: Cyrillic Extins

en: Dark
ro_RO: Întuneric

en: Dark Mode
ro_RO: Modul De Întuneric

en: Dashed
ro_RO: Punctată

en: Date
ro_RO: Data

en: Deal Badge Color
ro_RO: Afacere Insigna De Culoare

en: Deal Time in Single or Quickview
ro_RO: Ocupe Timpul într-un Singur sau Quickview

en: Default (%symbol%) %code%. You can custom for this. Ex (%name% (%symbol%) - %code%)
ro_RO: Default (simbolul%%) %cod%. Puteți personalizate pentru acest lucru. Ex (%numele% (simbolul%%) - %cod%)

en: Default - Yith WooCommerce Compare
ro_RO: Default - Yith WooCommerce Compara

en: Default View
ro_RO: Vedere standard

en: Default font
ro_RO: Fontul implicit

en: Default sorting
ro_RO: Sortare implicită

en: Default use primary color
ro_RO: Default folosi culori primare

en: Delay Overlay (ms)
ro_RO: Întârziere de Suprapunere (ms)

en: Delay time to show (seconds)
ro_RO: Timpul de întârziere pentru a arăta (secunde)

en: Demo data successfully imported. Please refresh your site and Click Save All Changes NasaTheme options.
ro_RO: Date Demo importat cu succes. Vă rugăm să reîmprospătați-ul și faceți Clic pe Salvați Toate Modificările NasaTheme opțiuni.

en: Demo data was imported. If you want import demo data again, You should need reset data of your site.
ro_RO: Demo datele au fost importate. Dacă doriți date demo import din nou, ar trebui să nevoie de resetare date al site-ului tău.

en: Description (optional)
ro_RO: Descriere (opțional)

en: Details are shown above. The importer will now try again with a different parser...
ro_RO: Detaliile sunt prezentate mai sus. Importatorul va încerca acum din nou cu un alt parser...

en: Disable - Progress Bar loading ajax
ro_RO: Disable - Bara de Progres de încărcare ajax

en: Disable Ajax Shop
ro_RO: Dezactivați Ajax Shop

en: Disable Login/Register
ro_RO: Dezactiva Logare/Inregistrare

en: Disable Quick View
ro_RO: Dezactivați Quick View

en: Disable Refill - Contact Form 7
ro_RO: Dezactivați Refill - Formular De Contact 7

en: Disable top level of categories follow current category archive (Use for Multi stores)
ro_RO: Dezactiva partea de sus la nivel de categorii urmați curente din categoria arhiva (Utilizați pentru Multi magazine)

en: Dismiss this notice
ro_RO: Respingerea acestui anunț

en: Display a list of alphabet to filter products.
ro_RO: Afișează o listă de alfabet pentru a filtra produsele.

en: Display a list of categories to filter products.
ro_RO: Afișează o listă de categorii pentru a filtra produsele.

en: Display a list of prices to filter products.
ro_RO: Afișa o listă de prețuri pentru produsele de filtrare.

en: Display a list of status to filter products.
ro_RO: Afișa o listă de stare pentru a filtra produsele.

en: Display a list of tags to filter products.
ro_RO: Afișa o listă de tag-uri pentru a filtra produsele.

en: Display button reset filter.
ro_RO: Display butonul de resetare a filtrului.

en: Display product Categories
ro_RO: Display Categorii de produse

en: Display product SKU
ro_RO: Afișare produs SKU

en: Display product categories with Accordion.
ro_RO: Display categorii de produse cu Acordeon.

en: Display yith product brands with Accordion.
ro_RO: Display yith marci de produse cu Acordeon.

en: Don't show this popup again
ro_RO: Nu arată acest pop-up din nou

en: Done. Please wait for continuing to import data
ro_RO: Făcut. Vă rugăm să așteptați pentru a continua pentru a importa date

en: Dots for Main Slide
ro_RO: Puncte pentru Diapozitiv Principal

en: Dotted
ro_RO: Punctată

en: Double Rows
ro_RO: Dublu Rânduri

en: Double Thumbnails
ro_RO: Dublu Miniaturi

en: Download and import file attachments
ro_RO: Descărcați și de import fișiere atașate

en: Effect Before Load Site
ro_RO: Efectul Înainte De A Încărca Site-Ul

en: Effect for show more and show less
ro_RO: Efect pentru a arăta mai mult și arată mai puțin

en: Elementor - Header, Footer & Custom Block
ro_RO: Elementor - Antet, Subsol și Bloc personalizat

en: Elementor - Homepage List
ro_RO: Elementor - Pagina Lista

en: Elessi Theme
ro_RO: Elessi Tema

en: Email
ro_RO: E-mail

en: Email address
ro_RO: Adresa de e-mail

en: Email incorrect format.
ro_RO: E-mail în format incorect.

en: Enable - Review Helpful
ro_RO: Activați - Examinare utilă

en: Enable Button Filter
ro_RO: Butonul De Activare Filtru

en: Enable Mobile Layout
ro_RO: Permite Aspect Mobil

en: Enable Portfolio
ro_RO: Permite Portofoliu

en: Enable Promotion Gifts featured icon
ro_RO: Permite Promovarea Cadouri recomandate icon

en: Enter a different address
ro_RO: Introduceți o altă adresă

en: Enter your address to view shipping options.
ro_RO: Introduceți adresa dvs. pentru a putea vizualiza și opțiuni de transport maritim.

en: Error
ro_RO: Eroare

en: Error!
ro_RO: Eroare!

en: Error.
ro_RO: Eroare.

en: Error:
ro_RO: Eroare:

en: Estimate shipping rates
ro_RO: Estima ratele de transport maritim

en: Event After Add to Cart
ro_RO: Eveniment Dupa Adaugă în Coș

en: Extends Desktop
ro_RO: Se Extinde Desktop

en: Extends from Desktop
ro_RO: Se extinde de la Desktop

en: External Source
ro_RO: Sursă Externă

en: Extra class name
ro_RO: În plus numele clasei

en: Fade
ro_RO: Se estompeze

en: Fade In Down
ro_RO: Se Estompeze În Jos

en: Fade In Up
ro_RO: Fade In Sus

en: Failed to create new user for %s. Their posts will be attributed to the current user.
ro_RO: Nu a reușit pentru a crea un nou utilizator pentru %s. Posturile lor va fi atribuit utilizatorului curent.

en: Failed to import %s %s
ro_RO: Nu a reușit să importe %s %s

en: Failed to import %s &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Nu s-a putut importa %s &#8220;%s&#8221;

en: Failed to import &#8220;%s&#8221;: Invalid post type %s
ro_RO: Nu s-a putut importa &#8220;%s&#8221;: tipul de postare %s nevalid

en: Failed to import author %s. Their posts will be attributed to the current user.
ro_RO: Nu a reușit să-import autor %s. Posturile lor va fi atribuit utilizatorului curent.

en: Failed to import category %s
ro_RO: Nu a reușit să-import categorie %s

en: Failed to import post tag %s
ro_RO: Nu a reușit să-import post tag-ul %s

en: Favicon Options
ro_RO: Favicon Opțiuni

en: Featured
ro_RO: Recomandate

en: Featured Badge
ro_RO: Recomandate Insigna

en: Featured Badge Color
ro_RO: Caracteristici Culoare Insigna

en: Fetching attachments is not enabled
ro_RO: Preluarea atașamente nu este activat

en: Filter
ro_RO: Filtru

en: Filter by
ro_RO: Filtru de

en: Filter by Alphabet
ro_RO: Filtrați după alfabet

en: Filter by Tags
ro_RO: Filtru de Tag-uri

en: Filter by price
ro_RO: Filtrul de preț

en: Filter by status
ro_RO: Filtru de statutul

en: Filter by:
ro_RO: Filtru de:

en: Filters
ro_RO: Filtre

en: Fit Rows
ro_RO: Se Potrivesc Rânduri

en: Flexible - Menu Resizing (Desktop and Tablet)
ro_RO: Flexibil - Meniu Redimensionarea (Desktop și Tabletă)

en: Flip Horizontal
ro_RO: Flip Orizontal

en: Focus Main Image
ro_RO: Focus Principal De Imagine

en: Focus main image after active variation product
ro_RO: Focus principal de imagine după active variație produs

en: Font Icons
ro_RO: Pictograme cu fonturi

en: Font Nasa icons
ro_RO: Font icoane Nasa

en: Font Options
ro_RO: Opțiuni De Font

en: Font Size
ro_RO: Dimensiunea Fontului

en: Font Size (px)
ro_RO: Dimensiunea fontului (px)

en: Font Size (px) - Mobile
ro_RO: Dimensiunea fontului (px) - Mobil

en: Font Size Title
ro_RO: Dimensiunea Fontului Titlu

en: Font Weight
ro_RO: Greutate Font

en: Font size
ro_RO: Dimensiunea fontului

en: Fontawesome icons
ro_RO: Fontawesome icoane

en: Footer
ro_RO: Subsol

en: Footer Built-In Support (Widgets Builder)
ro_RO: Subsol Built-In De Sprijin (Widget-Uri Constructor)

en: Footer Dark ( No.1 )
ro_RO: Subsol Întunecat ( Nr. 1 )

en: Footer Dark ( No.2 )
ro_RO: Subsol Întunecat ( No. 2 )

en: Footer Global
ro_RO: Subsol Global

en: Footer Layout
ro_RO: Aspect Subsol

en: Footer Light 1 ( No.1 )
ro_RO: Subsol Lumina 1 ( Nr. 1 )

en: Footer Light 1 ( No.2 )
ro_RO: Subsol Lumina 1 ( No. 2 )

en: Footer Light 1 ( No.3 )
ro_RO: Subsol Lumina 1 ( No. 3 )

en: Footer Light 1 ( No.4 )
ro_RO: Subsol Lumina 1 ( No. 4 )

en: Footer Light 1 ( No.5 )
ro_RO: Subsol Lumina 1 ( Nr. 5 )

en: Footer Light 1 ( No.6 )
ro_RO: Subsol Lumina 1 ( Nr. 6 )

en: Footer Light 2 ( No.1 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( Nr. 1 )

en: Footer Light 2 ( No.2 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( Nr. 2 )

en: Footer Light 2 ( No.3 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( No 3 )

en: Footer Light 2 ( No.4 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( No. 4 )

en: Footer Light 2 ( No.5 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( Nr. 5 )

en: Footer Light 2 ( No.6 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( Nr. 6 )

en: Footer Light 2 ( No.7 )
ro_RO: Subsol Lumina 2 ( Nr. 7 )

en: Footer Light 3 ( No.1 )
ro_RO: Subsol 3 ( Nr. 1 )

en: Footer Light 3 ( No.2 )
ro_RO: Subsol 3 ( No. 2 )

en: Footer Mobile
ro_RO: Subsol Mobil

en: Footer Mobile Layout
ro_RO: Subsol Aspect Mobil

en: Footer Options
ro_RO: Opțiunile De Subsol

en: Form Options
ro_RO: Formularul De Opțiuni

en: Format Currency - Only Apply for WPML
ro_RO: Format Valută - se Aplică Numai pentru WPML

en: Free Shipping Bar - WooCommerce Advanced Free Shipping
ro_RO: Transport Gratuit-Bar - WooCommerce Avansat Transport Gratuit

en: Full
ro_RO: Plin

en: Full Width
ro_RO: Lățime Completă

en: Full width to left
ro_RO: Lățime completă a plecat

en: Full width to right
ro_RO: Latime la dreapta

en: Fullwidth Main Menu
ro_RO: Fullwidth Meniul Principal

en: GDPR Notice
ro_RO: RGPD Observa

en: GDPR Options
ro_RO: RGPD Opțiuni

en: GDPR Policies Link
ro_RO: RGPD Politici Link

en: GO TO HOME
ro_RO: DU-TE LA ACASĂ

en: Gallery - Carousel
ro_RO: Galerie - Carusel

en: General Options
ro_RO: Opțiuni Generale

en: General options
ro_RO: Opțiuni generale

en: Global Options
ro_RO: Opțiunile Globale

en: Global Site
ro_RO: Site-Ul Global

en: Go to Theme Options
ro_RO: Du-te la Opțiuni de Temă

en: Good
ro_RO: Buna

en: Gray Effect
ro_RO: Gri Efect

en: Gray Mode
ro_RO: Modul Gri

en: Great to have you back!
ro_RO: Minunat să te avem înapoi!

en: Great to see you here!
ro_RO: Bucur să te văd aici!

en: Greek
ro_RO: Greacă

en: Greek Extended
ro_RO: Greacă Extins

en: Grid
ro_RO: Grila

en: Grid Products - Options
ro_RO: Grila De Produse - Opțiuni

en: Grid Rows
ro_RO: Grila Rânduri

en: Have a coupon code?
ro_RO: Aveți un cod promoțional?

en: Have a coupon?
ro_RO: Am un cupon de reducere?

en: Header
ro_RO: Antet

en: Header Builder
ro_RO: Antet Constructor

en: Header Elementor Builder
ro_RO: Antet Elementor Constructor

en: Header Global
ro_RO: Antet Global

en: Header Icons
ro_RO: Antet Icoane

en: Header Icons - Sticky
ro_RO: Antet Icoane - Lipicios

en: Header Icons Hover
ro_RO: Antet Plutesc

en: Header Icons Hover - Sticky
ro_RO: Antet Icoane Hover - Lipicios

en: Header Layout
ro_RO: Aspect Antet

en: Header Options
ro_RO: Opțiuni De Antet

en: Header Search
ro_RO: Antet Căutare

en: Header Theme Builder
ro_RO: Antet Tema Builder

en: Header icons Cart | Wishlist | Compare
ro_RO: Pictograme antet Coș | Lista de dorințe | Comparaţie

en: Header search form
ro_RO: Antet formular de căutare

en: Heading fonts (H1, H2, H3, H4, H5, H6)
ro_RO: Rubrica fonturi (H1, H2, H3, H4, H5, H6)

en: Heading for Archive Page
ro_RO: Spre Pagina de Arhiva

en: Heading for Blog Page
ro_RO: Titlul pentru Pagina de Blog

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Height - Logo
ro_RO: Înălțime - Logo

en: Height - Mobile Logo
ro_RO: Inaltime - Mobil Logo-Ul

en: Height - Sticky Logo
ro_RO: Înălțime - Lipicios Logo-Ul

en: Height For Mobile
ro_RO: Înălțime Pentru Mobil

en: Hello, %s!
ro_RO: Buna ziua, %s!

en: Hide "View Cart" Button in Mini Cart
ro_RO: Ascunde "Vezi Coș produsul" Buton în Mini Coș

en: Hide Additional Information Tab
ro_RO: Ascunde Informații Suplimentare Tab

en: Hide First Section ?
ro_RO: Ascunde Prima Secțiune ?

en: Hide categories empty product - Top Filter Categories
ro_RO: Ascunde categorii gol produsului - Top Filtrul Categorii

en: Hide decimal price
ro_RO: Ascunde zecimal pret

en: Hide empty
ro_RO: Ascunde gol

en: Hide empty categories
ro_RO: Ascunde gunoiul categorii

en: Hide empty price ranges
ro_RO: Ascunde gol gamele de preț

en: Hide in Mobile (width site small less 640px OR Mobile Layout)
ro_RO: Ascunde în Mobile (site lățime mică, mai puțin 640px SAU Mobile Layout)

en: Highest Rating
ro_RO: Cea mai mare evaluare

en: Home
ro_RO: Acasă

en: Horizontal
ro_RO: Orizontală

en: Hover - Product Card Styles - Effect
ro_RO: Hover - Produsul Card De Stiluri - Efect

en: Hover Zoom Image
ro_RO: Hover Zoom Imagine

en: Howdy! Upload your WordPress eXtended RSS (WXR) file and we&#8217;ll import the posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags into this site.
ro_RO: Salutare! Încărcați fișierul WordPress eXtended RSS (WXR) și vom importa postările, paginile, comentariile, câmpurile personalizate, categoriile și etichetele pe acest site.

en: Hurry up! Sale end in:
ro_RO: Grăbește-te! Vanzare end în:

en: I am 18 or older
ro_RO: Am 18 ani sau mai în vârstă

en: I am under 18
ro_RO: Am sub 18 ani

en: I'm shopping for ...
ro_RO: Eu sunt de cumpărături pentru ...

en: INFORMATION
ro_RO: INFORMAȚII

en: Icon Add To Cart in Grid
ro_RO: Pictograma Adaugă în Coș în Grilă

en: Icon Mini Cart in Header
ro_RO: Pictograma Mini Coș în Antet

en: If Turn on, the live search Ajax feature will be lost
ro_RO: Dacă activați, live search Ajax caracteristică va fi pierdut

en: If a new user is created by WordPress, a new password will be randomly generated and the new user&#8217;s role will be set as %s. Manually changing the new user&#8217;s details will be necessary.
ro_RO: Dacă un utilizator nou este creat de WordPress, o nouă parolă va fi generată aleatoriu și rolul noului utilizator va fi setat ca %s. Va fi necesară modificarea manuală a detaliilor noului utilizator.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
ro_RO: Dacă aveți un cod promoțional, vă rugăm să-l aplice de mai jos.

en: If you have shopped with us before, please enter your details below. If you are a new customer, please proceed to the Billing section.
ro_RO: Daca ai cumparat cu noi, vă rugăm să introduceți detaliile de mai jos. Dacă sunteți un client nou, vă rugăm să treceți la secțiunea de Facturare.

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
ro_RO: Dacă doriți să stil anumit element de conținut diferit, apoi utilizați acest câmp pentru a adăuga un nume de clasă și apoi să-l consultați în fișierul css.

en: Ignore on Mobile
ro_RO: Ignora pe Mobil

en: Image Product - Checkout Page
ro_RO: Imaginea Produsului - Pagina De Checkout

en: Image URL
ro_RO: URL-ul imaginii

en: Images
ro_RO: Imagini

en: Images Columns
ro_RO: Imagini Coloane

en: Images Style
ro_RO: Imagini Stil

en: Import Attachments
ro_RO: Import Fișiere Atașate

en: Import Data (Media, Posts, Products, Categories...)
ro_RO: Import Date (Mass-Media, Posturi, Produse, Categorii...)

en: Import Homes
ro_RO: Import Case

en: Import More Demos
ro_RO: Import Mai Multe Demo-Uri

en: Import Options
ro_RO: Opțiuni De Import

en: Import Sliders
ro_RO: Import Glisante

en: Import Widgets Sidebars
ro_RO: Import Widget-Uri Laterale

en: Import author:
ro_RO: Import autor:

en: Imported!
ro_RO: Importate!

en: In Group Icons - Header
ro_RO: În Grupul Icoane - Antet

en: In Stock
ro_RO: În Stoc

en: In Topbar - Header
ro_RO: În Topbar - Antet

en: In order to provide you a personalized shopping experience, our site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our
ro_RO: În scopul de a vă oferi o experiență de cumpărături personalizat, site-ul nostru foloseste cookie-uri. Continuând să utilizați acest site, sunteți de acord să ne

en: In stock
ro_RO: În stoc

en: Inactive Tab
ro_RO: Fila inactivă

en: Inactive Tab Notification Content
ro_RO: Conținut de notificare din fila inactivă

en: Include Theme Version when call css files
ro_RO: Include Versiunea Temă atunci când apel în fișiere css

en: Include Theme Version when call js files
ro_RO: Include Versiunea Temă atunci când apel js fișiere

en: Infinite - Only using for Ajax
ro_RO: Infinit - folosind Doar pentru Ajax

en: Infinite Slide
ro_RO: Infinit Slide

en: Infinite Slide In Quickview
ro_RO: Infinit Glisați În Quickview

en: Infomations Columns
ro_RO: Infomations Coloane

en: Inputs Radius
ro_RO: Intrări Raza

en: Install
ro_RO: Instalați

en: Install %2$s
ro_RO: Instala %2$s

en: Install Elessi Theme - Child
ro_RO: Instalați Elessi Tema - Copil

en: Install Plugins
ro_RO: Instalați Plugin-Uri

en: Install Required Plugins
ro_RO: Instalați Plugin-Uri Necesare

en: Installed But Not Activated
ro_RO: Instalat Dar Nu A Fost Activat

en: Installed version:
ro_RO: Versiune instalată:

en: Installing Plugin
ro_RO: Instalarea Plugin

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Instalarea Plugin-ul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Installing Plugin: %s
ro_RO: Instalarea Plugin-ului: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Instalarea și Activarea Plugin-ul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Invalid file type
ro_RO: Invalid tip de fișier

en: Isotope Layout Mode
ro_RO: Izotop Modul Layout

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ro_RO: Se pare că nu putem găsi ceea ce căutați pentru. Poate căutare poate ajuta.

en: Items
ro_RO: Elemente

en: LOAD MORE ...
ro_RO: ÎNCĂRCAȚI MAI MULTE ...

en: Languages Switcher
ro_RO: Limbi Switcher

en: Large
ro_RO: Mare

en: Large Spacing
ro_RO: Mare Distanța

en: Last Backup :
ro_RO: Ultima copie de rezervă:

en: Latest
ro_RO: Cele mai recente

en: Latin
ro_RO: Latină

en: Latin Extended
ro_RO: Latin Extins

en: Layout Option
ro_RO: Opțiune De Aspect

en: Layout Options
ro_RO: Opțiuni De Aspect

en: Layout Review Defaulf
ro_RO: Revizuirea aspectului implicit

en: Layout Single or Double rows.
ro_RO: Layout simplu sau Dublu rânduri.

en: Layout Style
ro_RO: Stil De Aspect

en: Leave a Reply to %s
ro_RO: Lasă un Răspuns pentru %s

en: Left
ro_RO: Stânga

en: Left Sidebar
ro_RO: Bara Laterală Stânga

en: Left Sidebar - Classic
ro_RO: Bara Laterală Stânga - Clasic

en: Left Sidebar - Off-canvas
ro_RO: Bara Laterală stânga - Off-panza

en: Left To Right
ro_RO: De La Stânga La Dreapta

en: Less -
ro_RO: Mai puțin -

en: Let's Compare!
ro_RO: Să Comparăm!

en: Let's choose the homepage layout that you want to use on your website and click on the Start Import button.
ro_RO: Hai alege aspect pagină care doriți să le utilizați pe site-ul dvs. și faceți clic pe Începe butonul de Import.

en: Let's install some essential WordPress plugins to set up your site.
ro_RO: Să instalați ceva esential si plugin-uri WordPress pentru a configura site-ului tău.

en: Light
ro_RO: Lumina

en: Light Mode
ro_RO: Modul De Lumină

en: Lightbox Image
ro_RO: Imagine Lightbox

en: Limit Posts
ro_RO: Limita De Posturi

en: Limit Products Per Page
ro_RO: Limita De Produse Pe Pagina

en: Limit widgets to show more. (Input "All" will be show all widgets)
ro_RO: Limita de widget-uri pentru a arăta mai mult. (Input "Toate" va fi show-toate widget-uri)

en: Limited
ro_RO: Limitat

en: Link URL (optional)
ro_RO: Link-ul URL-ul (opțional)

en: Links
ro_RO: Link-uri

en: List
ro_RO: Lista

en: List - 2 Columns
ro_RO: Lista - 2 coloane

en: List 2
ro_RO: Lista 2

en: List 2 Columns
ro_RO: Lista 2 coloane

en: List Files JS Delay - Delay JavaScript Execution
ro_RO: Lista de Fișiere, JS delay - Întârziere de Execuție JavaScript

en: Live Search Ajax Products
ro_RO: Live Search Ajax Produse

en: Live Search Layout - (Header type 1, 2, 5, 7)
ro_RO: Live Search Layout - (Antet de tip 1, 2, 5, 7)

en: Load Css Canvas
ro_RO: Sarcina Css Panza

en: Load More - Only using for Ajax
ro_RO: Încărcați Mai multe - Doar folosind pentru Ajax

en: Load more
ro_RO: Încărcați mai multe

en: Login/Register by Ajax form
ro_RO: Conectare/inregistrare prin formularul Ajax

en: Logo
ro_RO: Logo-ul

en: Logo Options
ro_RO: Logo-Ul Opțiuni

en: Logo and Favicon
ro_RO: Logo-ul și Favicon

en: Lost your password?
ro_RO: Pierdut parola?

en: Lost?
ro_RO: Pierdut?

en: Lowest Rating
ro_RO: Evaluarea cea mai mică

en: Main Image
ro_RO: Imagine Principal

en: Main Menu
ro_RO: Meniul Principal

en: Main Menu > Vertical Menu
ro_RO: Meniu principal > Meniu vertical

en: Main Menu Background Color
ro_RO: Meniul Principal Culoarea De Fundal

en: Main Menu Background Color - Sticky
ro_RO: Meniul Principal Culoarea De Fundal - Lipicios

en: Main Menu Text Color
ro_RO: Meniul Principal De Text De Culoare

en: Main Menu Text Color - Sticky
ro_RO: Meniul Principal Culoarea Textului - Lipicios

en: Main navigation
ro_RO: Navigarea principală

en: Manage Your Items List
ro_RO: Gestionați Lista De Articole

en: Masonry
ro_RO: Zidărie

en: Masonry Isotope
ro_RO: Zidărie Izotop

en: Masonry Isotope - Grid - Blog style
ro_RO: Zidărie Izotop - Grid - stil de Blog

en: Max Depth Level - Top Filter Categories
ro_RO: Adâncime Maximă De Nivel De Top Filtrul Categorii

en: Max Height - Logo
ro_RO: Inaltime Max - Logo

en: Max Height - Sticky Logo
ro_RO: Inaltime Max - Lipicios Logo-Ul

en: Max Height Logo - Mobile
ro_RO: Inaltime Max Logo - Mobile

en: Max Size Comments Images upload (kb)
ro_RO: Dimensiune Max Comentarii Imagini de încărcare (kb)

en: Max Size Comments Video upload (kb)
ro_RO: Dimensiune maximă Comentarii Încărcare video (kb)

en: Max files Comments Images upload
ro_RO: Max fișiere Comentarii Imagini de încărcare

en: Max files Comments Video upload
ro_RO: Max fișiere Comentarii Încărcare video

en: Max image size allowed: %s kB
ro_RO: Dimensiunea maximă permisă: %s kB

en: Max price
ro_RO: Max preț

en: Max price ranges
ro_RO: Max gamele de preț

en: Max products compare
ro_RO: Max produse compara

en: Max video size allowed: %s kB
ro_RO: Dimensiunea maximă a videoclipului permisă: %s kB

en: Maximum file size is %s kB, max %s file | Maximum file size is %s kB, max %s files
ro_RO[0]: Dimensiunea maximă a fișierului este %s kB, maxim %s fișier
ro_RO[1]: Dimensiunea maximă a fișierului este %s kB, maxim %s fișier
ro_RO[2]: Dimensiunea maximă a fișierului este %s kB, maxim %s fișier

en: Maximum file size is %s kB, max %s files
ro_RO: Dimensiunea maximă a fișierului este %s kB, maxim %s fișiere

en: Maximum number of image files allowed is: %s file(s)
ro_RO: Numărul maxim de fișiere permise este: %s fișierul(e)

en: Maximum number of video files allowed is: %s file(s)
ro_RO: Numărul maxim de fișiere video permise este: %s fișier(e)

en: Medium
ro_RO: Mediu

en: Medium Spacing
ro_RO: Mediu Spațiere

en: Menu Font Size (Desktop and Tablet)
ro_RO: Meniul Dimensiune Font (Desktop și Tabletă)

en: Menu Map
ro_RO: Harta meniului

en: Menu Options
ro_RO: Opțiuni De Meniu

en: Menu item skipped due to invalid menu slug: %s
ro_RO: Element de meniu sarit din cauza invalid menu slug: %s

en: Menu item skipped due to missing menu slug
ro_RO: Element de meniu sarit din cauza lipsei de meniu slug

en: Meta Info - Blog Style
ro_RO: Meta Info - Blog De Stil

en: Meta Infomations (SKU, Categories, Tags, etc...)
ro_RO: Meta Infomations (SKU, Categorii, Tag-uri, etc...)

en: Meta Infomations Position
ro_RO: Meta Infomations Poziția

en: Method
ro_RO: Metoda

en: Min price
ro_RO: Min pret

en: Mini Cart - Change variation in mini cart
ro_RO: Mini Cos de Schimbare variație în mini coș

en: Mini Cart - Coupon
ro_RO: Mini Cos - Cupon

en: Mini Cart - Note
ro_RO: Mini Cos - Nota

en: Mini Cart - Options
ro_RO: Mini Cos - Opțiuni

en: Mini Cart - Shipping
ro_RO: Mini-Cos - De Transport Maritim

en: Mini Cart - Sidebar Layout
ro_RO: Coș mini - Aspect bară laterală

en: Mini Cart - Simple
ro_RO: Mini Cos - Simplu

en: Mini Cart - You may be interested in…
ro_RO: Mini Cos - Ați putea fi interesat în...

en: Minify Fonts Icons
ro_RO: Minify Fonturi Icoane

en: Minimum required version:
ro_RO: Versiunea minim necesar:

en: Mobile Bottom Bar
ro_RO: Mobil Bara De Jos

en: Mobile Bottom Bar Content
ro_RO: Mobil Bara De Jos De Conținut

en: Mobile Bottom Bar Options
ro_RO: Mobile De Jos Bara De Opțiuni

en: Mobile Columns
ro_RO: Coloane Mobile

en: Mobile Layout
ro_RO: Aspectul Mobil

en: Mobile Layout Mode
ro_RO: Mobil Modul Layout

en: Mobile Logo
ro_RO: Logo-Ul Mobil

en: Mobile Logo Options
ro_RO: Logo Mobil Opțiuni

en: Mobile Menu Layout
ro_RO: Aspect Meniu Mobil

en: Mobile Mini Cart Options
ro_RO: Mobile Mini Cos De Opțiuni

en: Mobile Single Product Options
ro_RO: Mobile Singur Produs Opțiuni

en: Mode
ro_RO: Modul

en: Modern - As demo Site
ro_RO: Moderne - Ca Site-ul demo

en: Modern - No Header, No Footer
ro_RO: Moderne - Nici Antet, Nici Subsol

en: Monthly Archives: %s
ro_RO: Arhive lunare: %s

en: More +
ro_RO: Mai mult +

en: More Results
ro_RO: Mai Multe Rezultate

en: Move To Top
ro_RO: Trece La Partea De Sus

en: My Account
ro_RO: Contul Meu

en: My Cart
ro_RO: Cosul Meu

en: NEXT
ro_RO: URMĂTOAREA

en: Name
ro_RO: Numele

en: Name *
ro_RO: Nume *

en: Nasa - Filter Product by Price (slide)
ro_RO: Nasa - Filtru de Produs, de Preț (slide)

en: Nasa - Product Categories in Sidebar Off-Canvas of Mobile layout
ro_RO: Nasa - Categorii de Produse în bara Laterală Off-Panza de aspect Mobil

en: Nasa widget displays recent posts
ro_RO: Nasa widget afișează mesajele recente

en: NasaTheme Wishlist Feature
ro_RO: NasaTheme Listei De Caracteristici

en: Never expire
ro_RO: Nu expiră niciodată

en: New
ro_RO: Noi

en: New Badge - Automatically add Badge "NEW" for new products
ro_RO: Noua Insigna - Automat se adaugă Insigna "NOU" pentru produse noi

en: New Badge Color
ro_RO: Noua Insigna De Culoare

en: Newer Comments &rarr;
ro_RO: Mai Noi Comentarii →

en: Next &rarr;
ro_RO: Următoarea →

en: Next (arrow right)
ro_RO: Următorul (săgeată la dreapta)

en: Next - Previous Product
ro_RO: Next - Produsul Anterior

en: Next <span class="fa fa-caret-right"></span>
ro_RO: Următorul <span class="fa fa-caret-right"></span>

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro_RO: Următorul <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: No
ro_RO: Nu

en: No Effect
ro_RO: Nici Un Efect

en: No Sidebar
ro_RO: Fără Bara Laterală

en: No Sidebar (Centered)
ro_RO: Nu Bara Laterală (Centrat)

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
ro_RO: Nu măsurile luate. Plugin-ul %1$s a fost deja activ.

en: No backups yet.
ro_RO: Nici copii de rezervă încă.

en: No plugins are available to be activated at this time.
ro_RO: Nu plugin-uri sunt disponibile pentru a fi activat în acest moment.

en: No plugins are available to be installed at this time.
ro_RO: Nu plugin-uri sunt disponibile pentru a fi instalate în acest moment.

en: No plugins are available to be updated at this time.
ro_RO: Nu plugin-uri sunt disponibile pentru a fi actualizate la timp.

en: No plugins to install, update or activate.
ro_RO: Nu plugin-uri pentru a instala, actualiza sau activa.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
ro_RO: Nu plugin-uri au fost selectate pentru a fi activat. Nu măsurile luate.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
ro_RO: Nu plugin-uri au fost selectate pentru a fi instalate. Nu măsurile luate.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
ro_RO: Nu plugin-uri au fost selectate pentru a fi actualizate. Nu măsurile luate.

en: No product added to compare !
ro_RO: Nici un produs nu a adăugat pentru a compara !

en: No product categories exist.
ro_RO: Nu există categorii de produse exista.

en: No products in the cart.
ro_RO: Nu sunt produse in cos.

en: No products in the wishlist.
ro_RO: Nici produsele în wishlist.

en: No products were found matching your selection.
ro_RO: Produsele nu au fost găsite de potrivire dumneavoastră de selecție.

en: No products were found of this vendor!
ro_RO: Produsele nu au fost găsite de acest furnizor!

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ro_RO: Nici o metoda de transport maritim a fost selectat. Vă rugăm să verificați adresa dvs., sau să ne contactați dacă aveți nevoie de orice ajutor.

en: No shipping options were found for %s.
ro_RO: Nu, opțiuni de transport maritim au fost găsite pentru %s.

en: No vendor found!
ro_RO: Nu furnizor de găsit!

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Not Found Products
ro_RO: Nu A Fost Găsit De Produse

en: Not Installed
ro_RO: Nu S-A Instalat

en: Not Set
ro_RO: Nu Set

en: Not Show
ro_RO: Nu Arată

en: Not a member?
ro_RO: Nu e un membru?

en: Not only is layout responsive, but also the theme uses the device detect technology to switch the web layout compatible on each type of user device
ro_RO: Nu numai ca este layout-ul receptiv, dar, de asemenea, tema foloseste dispozitiv detecta tehnologie pentru a comuta la web layout compatibil pe fiecare tip de dispozitiv utilizator

en: Not that bad
ro_RO: Nu așa de rău

en: Not use Mobile App - Simulator
ro_RO: Nu utilizați Mobile App - Simulator

en: Note
ro_RO: Notă

en: Note: Consider disabling this feature if you are using a third-party plugin developed for the Add to Cart feature in the Single Product Page!
ro_RO: Notă: luați în Considerare dezactivarea această caracteristică dacă utilizați un plug-in terț dezvoltat pentru a Adăuga la Coș caracteristică în Pagina Singur Produs!

en: Note: Images at demo are not included in the download package and they are replaced with placeholders in demo data.
ro_RO: Notă: Imagini de la demo nu sunt incluse în pachetul de download și sunt înlocuite cu substituenți în demo-ul de date.

en: Note: This feature does not apply to mobiles or devices with small screens
ro_RO: Notă: Această caracteristică nu se aplică la telefoane mobile sau dispozitive cu ecrane mici

en: Note: don't using for Sidebar Off-canvas and Toggle Sidebar Classic
ro_RO: Notă: nu utilizați pentru bara Laterală Off-panza și de a Comuta bara Laterală Clasic

en: Nothing Found
ro_RO: N-Am Găsit Nimic

en: Number Categories
ro_RO: Categorii de numere

en: Number Show Quickview Thumbnail
ro_RO: Numărul Show Quickview Miniatură

en: Number Tags
ro_RO: Numărul De Tag-Uri

en: Number for related blog
ro_RO: Numărul legate de blog

en: Number for related products
ro_RO: Numărul de produse conexe

en: Number of posts to show:
ro_RO: Numărul de posturi pentru a arăta:

en: OR
ro_RO: SAU

en: Off-Canvas
ro_RO: Off-Panza

en: Oldest
ro_RO: Cel mai vechi

en: On
ro_RO: Pe

en: On All Pages
ro_RO: Pe Toate Paginile

en: On Archive Product Pages
ro_RO: Pe Arhiva Paginile De Produs

en: On Backorders
ro_RO: Pe Lista De Așteptare

en: On Sale
ro_RO: Pe De Vânzare

en: Only %s item(s) left in stock.
ro_RO: Doar %s element(e) rămas în stoc.

en: Only Display 1 Time
ro_RO: Afișa Doar 1 Data

en: Only Show Buttons
ro_RO: Arată Doar Butoanele

en: Only Show one Shipping Method in Cart Page
ro_RO: Arăta doar o Metoda de Transport maritim în Pagina Coș

en: Only effective for style 1, style 2(Images style : slide images), style 6 and style 7
ro_RO: Eficient doar pentru stil 1, stil 2(Imagini stil : imagini de diapozitive), stil 6 și 7 stil

en: Only format image accepted: JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF
ro_RO: Singurul format acceptat: JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF

en: Only format video accepted: MP4, AVI, MPEG, MOV
ro_RO: Doar format video acceptat: MP4, AVI, MPEG, MOV

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
ro_RO: Doar conectat la clienții care au achiziționat acest produs poate lăsa un comentariu.

en: Only show children of the current category
ro_RO: Singurul show pentru copii din categoria curentă

en: Only show title product on one line if it is too long.
ro_RO: Numai titlul de produs pe o linie dacă este prea lung.

en: Only use for Accordion.
ro_RO: Utilizați numai pentru Acordeon.

en: Only use for Visual Composer Template.
ro_RO: Utilizați numai pentru Composer Visual Șablon.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ro_RO: Oops! Că pagina nu poate fi găsit.

en: Open
ro_RO: Deschide

en: Open Cart Sidebar
ro_RO: Deschide Bara Laterală

en: Open Sidebar
ro_RO: Deschideți Bara Laterală

en: Opp! please try to install the plugins here
ro_RO: Opp! vă rugăm să încercați să instalați plugin-uri aici

en: Option Product Column Select To Display
ro_RO: Opțiune Coloană produs Selectați pentru afișare

en: Options Reset
ro_RO: Opțiuni De Resetare

en: Options Updated
ro_RO: Opțiuni De Actualizare

en: Or login with
ro_RO: Sau logheaza-te cu

en: Order Complete
ro_RO: Pentru A Finaliza

en: Order Number
ro_RO: Numărul De Ordine

en: Order by
ro_RO: Comanda prin

en: Order by - Top Filter Categories
ro_RO: Ordin de - Sus Filtru de Categorii

en: Ordering Mobile Menu
ro_RO: Comanda Meniu Mobil

en: Out of stock
ro_RO: Din stoc

en: Overflows: + 0.5 items
ro_RO: Se revarsă: + 0.5 elemente

en: PAYMENT
ro_RO: PLATA

en: PREVIOUS
ro_RO: ANTERIOR

en: Page view compare products
ro_RO: Vezi pagina compara produse

en: Pages:
ro_RO: Pagini:

en: Pagination Layout
ro_RO: Aspect Paginare

en: Password
ro_RO: Parola

en: Password is required.
ro_RO: Este necesară parola.

en: Pay
ro_RO: Plata

en: Payment Method
ro_RO: Metoda De Plata

en: Payment Methods
ro_RO: Metode De Plată

en: Pe7s icons
ro_RO: Pe7s icoane

en: Performance - Assets
ro_RO: Performanță - Active

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Phone incorrect format.
ro_RO: Telefon format incorect.

en: Please Install Yith WooCommerce Compare Plugin
ro_RO: Vă Rugăm Să Instalați Yith WooCommerce Plugin Comparare

en: Please click on the item you want to add to your site to do the Homepage.
ro_RO: Vă rugăm să faceți clic pe elementul pe care doriți să adăugați la site-ul dvs. pentru a face Pagina de start.

en: Please contact the administrator of this site for help.
ro_RO: Vă rugăm să contactați administratorul acestui site pentru a ajuta.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
ro_RO: Vă rugăm să contactați furnizorul plugin-ului și să le cereți să pachetului lor de plugin potrivit WordPress orientări.

en: Please create Static Blocks (or Custom Block of Elementor Header & Footer Builder) and select here.
ro_RO: Vă rugăm să creați Blocuri Statice (sau Bloc de comandă al Elementor de Antet și Subsol Constructor) și selectați aici.

en: Please enter an address to continue.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți o adresă pentru a continua.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ro_RO: Vă rugăm să completați detaliile dvs. de mai sus pentru a vedea metodele de plată disponibile.

en: Please select some product options before adding this product to your cart.
ro_RO: Vă rugăm să selectați câteva opțiuni de produs inainte de a adauga acest produs in cosul tau.

en: Please verify your age to enter.
ro_RO: Vă rugăm să vă verificați vârsta pentru a intra.

en: Please waiting in a few minutes, The process is running...
ro_RO: Vă rugăm să aștept în câteva minute, procesul se execută...

en: Please, Install Yith WooCommerce Compare Plugin!
ro_RO: Vă Rugăm, Instalați Yith WooCommerce Plugin Comparare!

en: Plugin activated successfully.
ro_RO: Plugin activat cu succes.

en: Plugin activation failed.
ro_RO: Activare Plugin nu a reușit.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
ro_RO: Plugin-ul nu este activat. O versiune mai mare a %s sunt necesare pentru această temă. Vă rugăm să actualizați plugin-ul.

en: Popular Keywords - (Header type 1, 2, 5, 7)
ro_RO: Cuvinte cheie populare - (Tip antet 1, 2, 5, 7)

en: Popular Searches:
ro_RO: Populare Căutări:

en: Popularity
ro_RO: Popularitatea

en: Popup Background
ro_RO: Pop-Up De Fundal

en: Popup Background Color
ro_RO: Pop-Up Culoare De Fundal

en: Popup Classical - Not use with Mobile App Simulation
ro_RO: Pop-up Clasic - Nu utilizați cu Aplicația pentru Mobil de Simulare

en: Popup Content
ro_RO: Conținut Pop-Up

en: Popup Exit Intent
ro_RO: Intenție de ieșire pop-up

en: Popup Exit Intent Background Color
ro_RO: Culoarea de fundal a intenției de ieșire pop-up

en: Popup Exit Intent Width (Max)
ro_RO: Lățimea intenției de ieșire pop-up (max.)

en: Popup Height
ro_RO: Pop-Up Înălțime

en: Popup Static Block
ro_RO: Bloc static pop-up

en: Popup Width
ro_RO: Pop-Up Lățime

en: Popup Your Order v1 - Not use with Mobile App Simulation
ro_RO: Pop-up Comanda v1 - Nu utilizați cu Aplicația pentru Mobil de Simulare

en: Popup Your Order v2 - Not use with Mobile App Simulation
ro_RO: Pop-up Comanda v2 - Nu utilizați cu Aplicația pentru Mobil de Simulare

en: Portfolio
ro_RO: Portofoliu

en: Portfolio Columns
ro_RO: Coloane De Portofoliu

en: Portfolio Comments
ro_RO: Portofoliu Comentarii

en: Portfolio Count
ro_RO: Portofoliu Conta

en: Portfolio Lightbox
ro_RO: Portofoliu Lightbox

en: Position Account Icon
ro_RO: Poziția Pictograma Contului

en: Position Filter Categories
ro_RO: Poziția filtrul categorii

en: Position Filter Categories - Type 3
ro_RO: Categorii de filtru de poziție - Tip 3

en: Posts
ro_RO: Posturi

en: Pre-Packaged
ro_RO: Pre-Ambalate

en: Preload Fonts Icons
ro_RO: Preload Fonturi Icoane

en: Previous (arrow left)
ro_RO: Anterior (săgeata stânga)

en: Price
ro_RO: Pret

en: Price Color
ro_RO: Prețul De Culoare

en: Price font
ro_RO: Prețul font

en: Price range size
ro_RO: Gamă de preț dimensiunea

en: Price:
ro_RO: Pret:

en: Price: Ascending
ro_RO: Pret: Ascendent

en: Price: Descending
ro_RO: Pret: Descendent

en: Primary Color
ro_RO: Culoare Primară

en: Proceed to checkout
ro_RO: Trece la checkout

en: Product
ro_RO: Produs

en: Product Brands
ro_RO: Marci De Produse

en: Product Card Styles
ro_RO: Produsul Card De Stiluri

en: Product Categories
ro_RO: Categorii De Produse

en: Product Column Icon Style
ro_RO: Stil pictogramă coloană produs

en: Product Description Wrapper - Apply with Tabs Classic
ro_RO: Descriere produs Wrapper - se Aplică cu File Clasic

en: Product Global Options
ro_RO: Produsul Global Opțiuni

en: Product Pagination
ro_RO: Paginarea produsului

en: Product Sidebar
ro_RO: Produsul Bara Laterală

en: Product Sidebar Position
ro_RO: Produs De Poziția De Bara Laterală

en: Product Spacing
ro_RO: Distanța De Produse

en: Product added to cart successfully!
ro_RO: Produs adăugat în coș cu succes!

en: Product added to compare !
ro_RO: Produs adăugat pentru a compara !

en: Product added to wishlist successfully!
ro_RO: Produs adăugat la lista de dorințe cu succes!

en: Product already exists in Compare list !
ro_RO: Produsul există deja în lista de Comparare !

en: Product not already exists in Compare list !
ro_RO: Produsul nu există deja în lista de Comparare !

en: Product quantity
ro_RO: Produs cantitate

en: Product quantity updated successfully!
ro_RO: Cantitatea de produs actualizat cu succes!

en: Product removed from wishlist successfully!
ro_RO: Produs scos din wishlist cu succes!

en: Product successfully removed!
ro_RO: Produsul eliminat cu succes!

en: Product title
ro_RO: Titlu produs

en: Products
ro_RO: Produse

en: Project Category
ro_RO: Categoria De Proiect

en: Project Name
ro_RO: Nume Proiect

en: Promotion Gifts
ro_RO: Cadouri De Promovare

en: Promotion News
ro_RO: Știri De Promovare

en: Public Coupons - Mini Cart (one per line)
ro_RO: Publice Cupoane - Mini Cos (câte unul pe linie)

en: Published <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> at <a href="%3$s" title="Link to full-size image">%4$s &times; %5$s</a> in <a href="%6$s" title="Return to %7$s" rel="gallery">%8$s</a>
ro_RO: Publicat <span class="entry-date"><time class="entry-date" datetime="%1$s">%2$s</time></span> la <a href="%3$ s" title="Link către imaginea de dimensiune completă">%4$s &times; %5$s</a> în <a href="%6$s" title="Reveniți la %7$s" rel="gallery">%8$s</a>

en: Quantity
ro_RO: Cantitatea

en: Quantity Input - Checkout Page
ro_RO: Cantitatea De Intrare - Pagina De Checkout

en: Quantity Input - Mini Cart
ro_RO: Cantitatea De Intrare - Mini Coș

en: Query type
ro_RO: Tip de interogare

en: Quickview Options
ro_RO: Quickview Opțiuni

en: Quotes
ro_RO: Citate

en: RETURN TO CART
ro_RO: REVENI LA COȘ

en: RETURN TO INFORMATION
ro_RO: REVENI LA INFORMAȚII

en: RETURN TO SHOP
ro_RO: A REVENI LA MAGAZIN

en: RTL - Heading fonts (H1, H2, H3, H4, H5, H6)
ro_RO: RTL - Rubrica fonturi (H1, H2, H3, H4, H5, H6)

en: RTL - Main navigation
ro_RO: RTL - navigarea Principală

en: RTL - Price font
ro_RO: RTL - Pret font

en: RTL - Select Custom Font
ro_RO: RTL - Selectați Font Personalizat

en: RTL - Text fonts (paragraphs, etc..)
ro_RO: RTL - fonturi de Text (paragrafe, etc..)

en: Rate&hellip;
ro_RO: Rata de...

en: Rated %s out of 5
ro_RO: Nominală %s din 5

en: Reach Free Shipping Effect - WooCommerce Advanced Free Shipping
ro_RO: Ajunge Transport Gratuit Efect - WooCommerce Avansat Transport Gratuit

en: Read more
ro_RO: Citeste mai mult

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro_RO: Ești gata să publici prima ta postare? <a href="%1$s">Începeți aici</a>.

en: Recent Posts
ro_RO: Posturi Recente

en: Recent Projects
ro_RO: Proiecte Recente

en: Recommend Turn Off to use Builder Mode
ro_RO: Recomandăm să opriți pentru a utiliza Modul de Constructor

en: Recommendation
ro_RO: Recomandare

en: Recommended
ro_RO: Recomandat

en: Registered Users Are Allowed Only - Review Helpful
ro_RO: Numai utilizatorii înregistrați sunt permisi - Recenzie utilă

en: Registered users are allowed only.
ro_RO: Numai utilizatorii înregistrați au voie.

en: Related
ro_RO: Legate de

en: Related Products
ro_RO: Produse Conexe

en: Related | You may also like&hellip;
ro_RO: Înrudit | Ați putea dori, de asemenea&hellip;

en: Remember
ro_RO: Amintiți-vă

en: Remember me
ro_RO: Îți amintești de mine

en: Remote file is incorrect size
ro_RO: De la distanță dosar este incorectă dimensiune

en: Remote file is too large, limit is %s
ro_RO: Fișier de la distanță este prea mare, limita este de %s

en: Remote server did not respond
ro_RO: Server de la distanță nu răspunde

en: Remote server returned error response %1$d %2$s
ro_RO: Server de la distanță a returnat eroarea de răspuns %1$d %2$s

en: Remove
ro_RO: Elimina

en: Remove
ro_RO: Elimina

en: Remove %s from cart
ro_RO: Elimina %s din coș

en: Remove this product
ro_RO: Eliminați acest produs

en: Removed all products from compare !
ro_RO: Eliminate toate produsele de compara !

en: Removed product from compare !
ro_RO: Eliminat produsul de compara !

en: Require ZIP file.
ro_RO: Necesita fișier ZIP.

en: Required
ro_RO: Este necesar

en: Required Update not Available
ro_RO: Este necesar de Actualizare nu este Disponibil

en: Requires Update
ro_RO: Necesită Actualizare

en: Requires WPML
ro_RO: Necesită WPML

en: Requires WPML | FOX - Currency Switcher Professional for WooCommerce | CURCY - Multi Currency for WooCommerce
ro_RO: Necesită WPML | FOX - Currency Switcher Professional pentru WooCommerce | CURCY - Multi Currency pentru WooCommerce

en: Reset
ro_RO: Resetare

en: Reset WordPress plugin
ro_RO: Resetare WordPress plugin

en: Results Ajax Search (Limit Products)
ro_RO: Rezultate Căutare Ajax (Limita De Produse)

en: Results info in top
ro_RO: Rezultate info in partea de sus

en: Retina Logo
ro_RO: Retina Logo-Ul

en: Return to Cart
ro_RO: Reveni la Coș

en: Return to Previous Page
ro_RO: A reveni la Pagina Anterioară

en: Return to Required Plugins Installer
ro_RO: Reveni la Plugin-uri Necesare de Instalare

en: Return to shop
ro_RO: Întoarce-te la magazin

en: Return to the Dashboard
ro_RO: Reveni la tabloul de Bord

en: Returning customer?
ro_RO: Revenind client?

en: Review Options
ro_RO: Opțiuni de revizuire

en: Review Product By Images
ro_RO: Revizuire Produs De Imagini

en: Review Product by Images
ro_RO: Revizuire Produs de Imagini

en: Review Your Order
ro_RO: Revizuire Comanda

en: Reviews
ro_RO: Recenzii

en: Right
ro_RO: Chiar

en: Right Sidebar
ro_RO: Dreptul De Bara Laterală

en: Right Sidebar - Classic
ro_RO: Bara Laterală Dreapta - Clasic

en: Right Sidebar - Off-canvas
ro_RO: Bara Laterală dreapta - Off-panza

en: Right To Left
ro_RO: De La Dreapta La Stânga

en: SELECT ALL HOMEPAGES
ro_RO: SELECTAȚI TOATE PAGINILE

en: SETUP YOUR ACCOUNT
ro_RO: CONFIGURAREA CONTULUI DVS.

en: SHIPPING
ro_RO: TRANSPORT

en: SIGN IN TO YOUR ACCOUNT
ro_RO: FACEȚI SIGN IN LA CONTUL DVS.

en: START IMPORT SAMPLE DATA
ro_RO: ÎNCEPE IMPORTUL DE DATE EȘANTION

en: Sale
ro_RO: Vanzare

en: Sale Badge Color
ro_RO: Vanzare Insigna De Culoare

en: Same as shipping address
ro_RO: Aceeasi ca adresa de livrare

en: Save
ro_RO: Salva

en: Save All Changes
ro_RO: Salvați Toate Modificările

en: Scroll Images
ro_RO: Alegeți Imagini

en: Search
ro_RO: Căutare

en: Search Anything After Submit
ro_RO: Căuta Ceva, După Ce Prezintă

en: Search Bar Effect
ro_RO: Bara De Căutare Efect

en: Search Options
ro_RO: Opțiuni De Căutare

en: Search Results for: %s
ro_RO: Rezultatele cautarii pentru: %s

en: Search here
ro_RO: Cauta aici

en: Search homepage ...
ro_RO: De căutare pagina de start ...

en: Search icon
ro_RO: Pictograma de căutare

en: Search..
ro_RO: Căutare..

en: See
ro_RO: Vezi

en: Seems like an error has occured. Please double check the imported data. If incorrect, please use %s and try again
ro_RO: Se pare că a apărut o eroare. Vă rugăm să verificați datele importate. Dacă este incorectă, vă rugăm să folosiți %s și încercați din nou

en: Select
ro_RO: Selectați

en: Select Contact Form
ro_RO: Selectați Formularul De Contact

en: Select Custom Font
ro_RO: Selectați Font Personalizat

en: Select Options
ro_RO: Selectați Opțiuni

en: Select Options button to Quickview
ro_RO: Selectați Opțiuni buton pentru a Quickview

en: Select an available coupon
ro_RO: Selectați un cupon disponibil

en: Select category
ro_RO: Selectați categorie

en: Select page view Portfolio
ro_RO: Selectați vizualizare de pagină de Portofoliu

en: Select page view compare
ro_RO: Selectați vizualizare pagină compara

en: Select the Contact Form
ro_RO: Selectați Formularul de Contact

en: Select the Footer Elementor
ro_RO: Selectați Subsol Elementor

en: Select the Footer Type
ro_RO: Selectați Tip Footer

en: Select the Header Builder
ro_RO: Selectați Antet Constructor

en: Select the Header Elementor
ro_RO: Selectați Antet Elementor

en: Select the address that matches your card or payment method.
ro_RO: Selectați adresa de la care se potrivește dvs. de card sau de metoda de plata.

en: Set Popup Repeat Time
ro_RO: Setați timpul de repetare pop-up

en: Setup Theme Options
ro_RO: Configurare Opțiuni De Temă

en: Share
ro_RO: Acțiune

en: Share icons
ro_RO: Cota de icoane

en: Ship to
ro_RO: Nava a

en: Shipping
ro_RO: Transport

en: Shipping Methods
ro_RO: Metode De Transport

en: Shipping address
ro_RO: Adresa de livrare

en: Shipping costs are calculated during checkout.
ro_RO: Costurile de transport sunt calculate în timpul checkout.

en: Shipping options will be updated during checkout.
ro_RO: Opțiuni de expediere vor fi actualizate în timpul checkout.

en: Shipping to %s.
ro_RO: Transport la %s.

en: Shop
ro_RO: Magazin

en: Shop Background Color
ro_RO: Culoare de fundal magazin

en: Shop Sidebar
ro_RO: Magazin Bara Laterală

en: Shop Sidebar Layout
ro_RO: Magazin De Aspectul Bara Laterală

en: Shop With Background Color
ro_RO: Cumpărați cu culoare de fundal

en: Shop Without Background Color
ro_RO: Cumpărați fără culoare de fundal

en: Shop order
ro_RO: Magazin pentru

en: Shopping Cart
ro_RO: Cosul De Cumparaturi

en: Shopping Cart - Options
ro_RO: Coș De Cumpărături - Opțiuni

en: Short description (Only use for Blog Grid layout)
ro_RO: Scurtă descriere (a se utiliza Numai pentru Blog Grila)

en: Show Mini Account
ro_RO: Show Cont Mini

en: Show Mini Cart
ro_RO: Show-Mini Coș

en: Show Mini Compare
ro_RO: Show-Mini Compara

en: Show Mini Wishlist
ro_RO: Show-Mini Wishlist

en: Show Notice
ro_RO: Arată Notificare

en: Show Title In Line
ro_RO: Show Titlul În Linie

en: Show as Accordion
ro_RO: Arăta ca Acordeon

en: Show default numbers items
ro_RO: Show default numere de articole

en: Show hierarchy
ro_RO: Show ierarhie

en: Show items (0 ~ All)
ro_RO: Show elemente (0 ~ Toate)

en: Show less
ro_RO: Arată mai puțin

en: Show more ...
ro_RO: Arată mai mult ...

en: Show product counts
ro_RO: Spectacol produs de capete de acuzare

en: Showing %3$s - %2$s of %1$s media review | Showing %3$s - %2$s of %1$s media reviews
ro_RO[0]: Se afișează %3$s - %2$s din %1$s recenzii media
ro_RO[1]: Se afișează %3$s - %2$s din %1$s recenzii media
ro_RO[2]: Se afișează %3$s - %2$s din %1$s recenzii media

en: Showing %3$s - %2$s of %1$s review | Showing %3$s - %2$s of %1$s reviews
ro_RO[0]: Se afișează %3$s - %2$s din %1$s recenzie
ro_RO[1]: Se afișează %3$s - %2$s din %1$s recenzie
ro_RO[2]: Se afișează %3$s - %2$s din %1$s recenzie

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
ro_RO: Prezinta un atribut personalizat într-un widget care vă permite să restrânge lista de produse, atunci când vizualizarea categorii de produse.

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
ro_RO: Prezinta un pret filtru slider într-un widget care vă permite să restrânge lista de arătat produse, atunci când vizualizarea categorii de produse.

en: Side
ro_RO: Partea

en: Side Canvas
ro_RO: Pânză laterală

en: Sidebar Classic - Sticky
ro_RO: Bara Laterală Clasic - Lipicios

en: Sign in here
ro_RO: Înscrieți-vă aici

en: Simple
ro_RO: Simplu

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the %1$sUpdate Totals%2$s button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ro_RO: Deoarece browserul dvs. nu acceptă JavaScript sau este dezactivat, asigurați-vă că faceți clic pe butonul %1$sActualizați totalurile%2$s înainte de a plasa comanda. Este posibil să fiți taxat mai mult decât suma menționată mai sus dacă nu faceți acest lucru.

en: Single Blog page
ro_RO: Pagina singur Blog

en: Single Layout
ro_RO: Singur Aspect

en: Single Page
ro_RO: Singură Pagină

en: Single Product - Mobile - Top Navigation
ro_RO: Singur Produs - Mobile - De Navigare De Sus

en: Single Product - Mobile - Top Navigation - Custom Tabs
ro_RO: Produs unic - Mobil - Navigare de sus - File personalizate

en: Single Product Layout
ro_RO: Un Singur Aspect De Produs

en: Single Product Page
ro_RO: Pagina Singur Produs

en: Single Row
ro_RO: Singur Rând

en: Single Thumbnail
ro_RO: Singură Miniatură

en: Site Background Color - Boxed Layout
ro_RO: Site-Ul De Fundal De Culoare - Aspect Cutie

en: Site Background Image - Boxed Layout
ro_RO: Site-Ul Imagine De Fundal - Cutie Layout

en: Site Layout
ro_RO: Aspectul Site-Ului

en: Skip Load - Files CSS - Checkin it if you don't want your site call
ro_RO: Sări de Încărcare Fișiere CSS - Checkin dacă nu doriți ca site-ul sun

en: Slide Images
ro_RO: Imagini De Diapozitive

en: Slide Up-Down
ro_RO: Glisați În Sus-În Jos

en: Small
ro_RO: Mici

en: Small Spacing
ro_RO: Mici Spațiere

en: Sold By:
ro_RO: Vandut de:

en: Sold Out
ro_RO: Vândut

en: Something went wrong with the plugin API.
ro_RO: Ceva nu a mers bine cu plugin-ul API.

en: Sorry but your import failed. Most likely, it cannot work with your webhost. You will have to ask your webhost to increase your PHP max_execution_time (or any other webserver timeout to at least 300 secs) and memory_limit (to at least 196M) temporarily.
ro_RO: Ne pare rau dar dumneavoastră de import nu a reușit. Cel mai probabil, acesta nu poate lucra cu webhost. Va trebui să întrebați gazda dumneavoastra pentru a crește PHP max_execution_time (sau orice alt server de web timeout la cel puțin 300 secunde) și memory_limit (cel puțin 196 mn de usd) temporar.

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
ro_RO: Ne pare rău, există o problemă în acest cupon.

en: Sorry, Maybe product empty in stock.
ro_RO: Îmi pare rău, Poate produsului gol în stoc.

en: Sorry, Product is not existing.
ro_RO: Ne pare rau, Produsul nu este existent.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ro_RO: Îmi pare rău, dar nu se potrivesc cu termenii de căutare. Vă rugăm să încercați din nou cu unele cuvinte cheie diferite.

en: Sorry, but the page you are looking for is not found. Please, make sure you have typed the current URL.
ro_RO: Îmi pare rău, dar pagina pe care o căutați nu este găsit. Vă rugăm, asigurați-vă că ați tastat URL-ul curent.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău, se pare că nu există metode de plată disponibile. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de asistență sau doriți să faceți aranjamente alternative.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
ro_RO: Ne pare rau, nu produse potrivite dvs. de selecție. Vă rugăm să alegeți o combinație diferită.

en: Sorry, there has been an error.
ro_RO: Ne pare rau, nu a fost o eroare.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
ro_RO: Ne pare rău, acest produs este indisponibil. Vă rugăm să alegeți o combinație diferită.

en: Sorry. No results match your search.
ro_RO: Îmi pare rău. Rezultatele nu se potrivesc dvs. de căutare.

en: Sort by
ro_RO: Un fel de

en: Source
ro_RO: Sursa

en: Spend %s more to reach <strong>FREE SHIPPING!</strong> <a class="continue-cart hide-in-cart-sidebar" href="%s" title="Continue Shopping">Continue Shopping</a>
ro_RO: Cheltuiește încă %s pentru a ajunge la <strong>LIVRARE GRATUITĂ!</strong> <a class="continue-cart hide-in-cart-sidebar" href="%s" title="Continue Shopping">Continua cumparaturile</a>

en: Start typing ...
ro_RO: Începeți să tastați ...

en: Status
ro_RO: Starea

en: Step 1: Install Plugins
ro_RO: Pasul 1: Instalați Plugin-Uri

en: Step 2: Choose Homepage Layout
ro_RO: Pasul 2: Alege Aspect Pagină

en: Step 3: Import Content
ro_RO: Pasul 3: Import De Conținut

en: Step Change
ro_RO: Pasul Schimba

en: Sticky Add To Cart
ro_RO: Lipicios Adaugă În Coș

en: Sticky Add To Cart In Mobile
ro_RO: Lipicios Adaugă În Coș Mobil

en: Sticky Buy Now - Desktop
ro_RO: Lipicios Cumpara Acum - Desktop

en: Sticky Logo
ro_RO: Lipicios Logo-Ul

en: Sticky Logo Options
ro_RO: Lipicios Opțiuni Logo

en: Stock Progress Bar
ro_RO: Stoc Bara De Progres

en: Store Closed
ro_RO: Magazinul S-A Închis

en: Store Header Template
ro_RO: Magazin Antet Șablon

en: Store Open
ro_RO: Magazinul Deschis

en: Store Sidebar Position
ro_RO: Magazin De Poziția De Bara Laterală

en: Store is Closed
ro_RO: Magazinul este Închis

en: Store is Open
ro_RO: Magazinul este Deschis

en: Style
ro_RO: Stil

en: Style and Colors
ro_RO: Stil și Culori

en: Subcategories:
ro_RO: Subcategorii:

en: Submit
ro_RO: Trimite

en: Subtotal for Item - Mini Cart
ro_RO: Subtotal pentru Articol - Mini Coș

en: Subtotal&nbsp;&nbsp;&nbsp;
ro_RO: Subtotal

en: Success Color
ro_RO: Succesul De Culoare

en: Successfully added to your cart.
ro_RO: Adăugat cu succes în coșul dvs.

en: Suggested Keywords - (Header type 1, 2, 5, 7)
ro_RO: Cuvinte cheie sugerate - (Tip antet 1, 2, 5, 7)

en: Support Font Icons
ro_RO: Suport pictograme font

en: Support Search By SKU
ro_RO: Suport de Căutare De SKU

en: Support Upload ICO medias
ro_RO: Suport Încărca ICO medias

en: Support Upload SVG medias
ro_RO: Suport Încărca SVG medias

en: Sync
ro_RO: Sincronizare

en: Tab Global
ro_RO: Tab-Ul Global

en: Tablet Columns
ro_RO: Tableta Coloane

en: Tabs Align
ro_RO: File De A Alinia

en: Tabs Background color
ro_RO: File de culoare de Fundal

en: Tabs Layouts
ro_RO: File De Machete

en: Tabs text color
ro_RO: File de text de culoare

en: Tags
ro_RO: Tag-uri

en: Tags info
ro_RO: Tag-uri info

en: Taxonomy:
ro_RO: Taxonomie:

en: Text Align
ro_RO: Aliniere Text

en: Text Color
ro_RO: Culoarea Textului

en: Text Promotion Color
ro_RO: Textul De Promovare Culoare

en: Text fonts (paragraphs, etc..)
ro_RO: Fonturi de Text (paragrafe, etc..)

en: Thank you!
ro_RO: Multumesc!

en: The Block Under Header
ro_RO: Bloc Sub Antet

en: The Block beside Logo in Header Type 2
ro_RO: Blocul de lângă Logo-ul în Antet de Tip 2

en: The Block beside Main menu in Header Type 4, 6
ro_RO: Blocul de lângă meniul Principal în Antet Tip 4, 6

en: The block editor from managing widgets
ro_RO: Bloc editor de gestionarea widget-uri

en: The export file could not be found at <code>%s</code>. It is likely that this was caused by a permissions problem.
ro_RO: Fișierul de export nu a putut fi găsit la <code>%s</code>. Este probabil ca acest lucru să fi fost cauzat de o problemă de permisiuni.

en: The file does not exist, please try again.
ro_RO: Fișierul nu există, vă rugăm să încercați din nou.

en: The file you are trying to upload is not a .zip file. Please try again.
ro_RO: Fișierul pe care încercați să încărcați nu este un .fișier zip. Vă rugăm să încercați din nou.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
ro_RO[0]: Următoarele plugin trebuie să fie actualizat la ultima versiune pentru a asigura un nivel maxim de compatibilitate cu această temă: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri trebuie să fie actualizate la ultima versiune pentru a asigura un nivel maxim de compatibilitate cu această temă: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully:
ro_RO: Următoarele plugin-ul a fost activat cu succes:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
ro_RO[0]: Următoarele plugin-ul recomandat este în prezent inactiv: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri recomandate sunt în prezent inactive: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
ro_RO[0]: Următoarele plugin necesar este în prezent inactiv: %1$s.
ro_RO[1]: Următoarele plugin-uri necesare sunt în prezent inactive: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro_RO: Instalarea și procesul de activare începe. Acest proces poate dura un timp pe unele gazde, astfel încât vă rugăm să fie pacient.

en: The installation of %1$s failed.
ro_RO: Instalarea de %1$s a eșuat.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ro_RO: Procesul de instalare începe. Acest proces poate dura un timp pe unele gazde, astfel încât vă rugăm să fie pacient.

en: The max-width of your site will be INPUT + 1200 (pixel).
ro_RO: Max-lățime de site-ul dvs. va fi de INTRARE + 1200 (pixel).

en: The maximum spend for this coupon is&nbsp;%s
ro_RO: Maxim cheltui pentru acest cupon este de %s

en: The minimum spend for this coupon is&nbsp;%s
ro_RO: Minim cheltui pentru acest cupon este de %s

en: The mobile top navigation will only appears when the website is in mobile app mode
ro_RO: Mobil de navigare de sus va apare numai atunci când site-ul este în mobile app mode

en: The page location you are viewing is marked with
ro_RO: Locația paginii pe care o vizualizați este marcată cu

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
ro_RO: Telecomanda plugin pachet este format din mai mult de un fișier, dar fișierele nu sunt ambalate într-un dosar.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
ro_RO: Telecomanda plugin pachet nu conține un folder cu dorit melc și redenumirea nu au de lucru.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
ro_RO: Tag cloud nu va fi afișată deoarece nu există taxonomii care susțin tag cloud widget.

en: The time unit in the line is calculated in hours and must be greater than 0. EX: 24, 32, 48,..
ro_RO: Unitatea de timp din linie este calculată în ore și trebuie să fie mai mare decât 0. EX: 24, 32, 48,..

en: Theme Options
ro_RO: Opțiuni De Temă

en: Theme Setup
ro_RO: Tema De Configurare

en: Theme has not been installed or enabled Wishlist Feature.
ro_RO: Tema nu a fost instalat sau activat Listei de caracteristici.

en: There are no media reviews yet.
ro_RO: Nu există încă recenzii media.

en: There are no reviews yet.
ro_RO: Nu există comentarii încă.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
ro_RO: Nu există opțiuni de transport disponibile. Vă rugăm să vă asigurați că adresa a fost introdus corect, sau să ne contactați dacă aveți nevoie de orice ajutor.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
ro_RO: Există una sau mai multe necesară sau plugin-uri recomandate pentru a instala, actualiza sau activa.

en: There is <span class="primary-color"> %s item</span> in your cart. | There are <span class="primary-color"> %s items</span> in your cart.
ro_RO[0]: Există <span class="primary-color"> %s articol</span> în coș.
ro_RO[1]: Există <span class="primary-color"> %s articole</span> în coș.
ro_RO[2]: Există <span class="primary-color"> %s articole</span> în coș.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Există o actualizare disponibilă pentru: %1$s.
ro_RO[1]: Există actualizări disponibile pentru următoarele plugin-uri: %1$s.

en: There was an error when reading this WXR file
ro_RO: Acolo a fost o eroare atunci când a citit acest WXR file

en: This WXR file (version %s) may not be supported by this version of the importer. Please consider updating.
ro_RO: Acest WXR file (versiunea %s) nu poate fi susținută de această versiune de importator. Vă rugăm să ia în considerare actualizarea.

en: This does not appear to be a WXR file, missing/invalid WXR version number
ro_RO: Acest lucru nu pare a fi un fișier WXR, lipsă/invalid WXR numărul de versiune

en: This field is required.
ro_RO: Acest câmp este obligatoriu.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
ro_RO: Acest plugin trebuie să fie actualizat pentru a fi compatibil cu tema ta.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Această temă recomandă următoarele plugin: %1$s.
ro_RO[1]: Această temă recomandă următoarele plugin-uri: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
ro_RO[0]: Această temă necesită următoarele plugin: %1$s.
ro_RO[1]: Această temă necesită următoarele plugin-uri: %1$s.

en: This width applies to desktops and medium screens (screens with a width smaller than the width you are setting will automatically have a width of 90% of the full screen).
ro_RO: Această lățime se aplică desktop-urilor și ecranelor medii (ecranele cu o lățime mai mică decât lățimea pe care o setați vor avea automat o lățime de 90% din întregul ecran).

en: This wizard will set up your theme, install plugins, import content. It is optional & should take only a few minutes.
ro_RO: Acest expert va stabili tema, instalați plugin-uri, conținut de import. Este opțională și ar trebui să ia doar câteva minute.

en: Thumbnail Layout
ro_RO: Miniatură Layout

en: Time ago
ro_RO: Timp în urmă

en: Tiny
ro_RO: Mici

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Pentru a activa <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Pentru a activa <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Pentru a activa <span class="count">(%s)</span>

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Pentru a instala <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Pentru a instala <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Pentru a instala <span class="count">(%s)</span>

en: To make it easier for you to edit and save the imported content, you may want to reassign the author of the imported item to an existing user of this site. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
ro_RO: Pentru a vă facilita editarea și salvarea conținutului importat, vă recomandăm să reatribuiți autorul articolului importat unui utilizator existent al acestui site. De exemplu, poate doriți să importați toate intrările ca intrări de <code>administrator</code>.

en: Toggle Icon
ro_RO: Pictograma De Comutare

en: Toggle Sidebar
ro_RO: Comuta Bara Laterală

en: Toggle Top Bar
ro_RO: Comutare Bara De Sus

en: Toggle Top Bar - Initialize
ro_RO: Comutare Bara De Sus - Inițializa

en: Toggle Widget Content
ro_RO: Toggle Widget-Ul De Conținut

en: Toggle Widget Content - Always Close
ro_RO: Toggle Widget Conținut - Mereu Aproape

en: Toggle fullscreen
ro_RO: Comutare la ecran complet

en: Top Bar
ro_RO: Bara De Sus

en: Top Bar Content
ro_RO: Bara De Sus A Conținutului

en: Top Bar Limit widgets to Show More
ro_RO: Bara de sus Limita de widget-uri pentru a Arăta Mai mult

en: Top Bar Options
ro_RO: Partea De Sus Bara De Opțiuni

en: Top Bar Promotion News
ro_RO: Bara De Sus De Știri De Promovare

en: Top Bar Promotion News Auto Scroll
ro_RO: Top Bar Noutăți de promovare Derulare automată

en: Top Bar Promotion News Scroll Direction
ro_RO: Top Bar Promoție Știri Derulare Direcție

en: Top Bar Type 2
ro_RO: Bara De Sus De Tip 2

en: Top Bar Type 3
ro_RO: Bara de sus tip 3

en: Top Filter Categories
ro_RO: Top Filtrul Categorii

en: Top Menu - Only show level 1
ro_RO: Meniu de sus - arată Doar nivelul 1

en: Top To Bottom
ro_RO: De Sus În Jos

en: Topbar Background
ro_RO: Topbar Fundal

en: Topbar Text color
ro_RO: Topbar culoarea Textului

en: Topbar Text color hover
ro_RO: Topbar Text de culoare hover

en: Trackbacks are closed, but you can <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">post a comment</a>.
ro_RO: Trackback-urile sunt închise, dar puteți <a class="comment-link" href="#respond" title="Post a comment">posta un comentariu</a>.

en: Transfer Theme Options Data
ro_RO: Transfer Opțiuni De Temă De Date

en: Transition Loading
ro_RO: Tranziția De Încărcare

en: Turn Off Sidebar on Mobile Device
ro_RO: Dezactiva bara Laterală de pe Dispozitivul Mobil

en: Turn off auto close form after Login/Register
ro_RO: Dezactivați formularul de închidere automată după autentificare/înregistrare

en: Type
ro_RO: Tip

en: Type Font
ro_RO: Tip Font

en: Type Show
ro_RO: Tip Show

en: Type of Template
ro_RO: Tip de Șablon

en: Typography
ro_RO: Tipografie

en: Uncategorized Product
ro_RO: Uncategorized Produs

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
ro_RO: Din păcate, <strong>nu livrăm %s</strong>. Vă rugăm să introduceți o adresă de livrare alternativă.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ro_RO: Din păcate comanda dvs. nu poate fi procesată ca originare banca/comerciant a refuzat tranzacția. Vă rugăm să încercați de cumpărare din nou.

en: Unknown
ro_RO: Necunoscut

en: Unlimited
ro_RO: Nelimitat

en: Update %2$s
ro_RO: Actualizare %2$s

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]: Actualizare disponibilă <span class="count">(%s)</span>

en: Update Cart
ro_RO: Actualizare Coș

en: Update Required
ro_RO: Update Necesare

en: Update recommended
ro_RO: Update recomandat

en: Update totals
ro_RO: Actualizați totalurile

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ro_RO: Actualizarea Plugin-ul %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
ro_RO: Actualizarea Plugin-ului: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
ro_RO: Upgrade mesaj de la plugin autor:

en: Upgrade your version of WordPress for full media support.
ro_RO: Upgrade de la versiunea de WordPress pentru full suport media.

en: Upload
ro_RO: Incarca

en: Upload Custom Font
ro_RO: Incarca Font Personalizat

en: Upload new custom font success!
ro_RO: Incarca nou font personalizat succes!

en: Upload photos
ro_RO: Încarcă fotografii

en: Upload video | Upload videos
ro_RO[0]: Încărcați videoclipul
ro_RO[1]: Încărcați videoclipul
ro_RO[2]: Încărcați videoclipul

en: Use a different billing address
ro_RO: Utilizați o altă adresă de facturare

en: Username
ro_RO: Numele de utilizator

en: Username is required.
ro_RO: Numele de utilizator este necesar.

en: Username or email
ro_RO: Numele de utilizator sau e-mail

en: VIEW DETAIL
ro_RO: VEZI DETALII

en: Valid until
ro_RO: Valabil până la

en: Variants Badge Color
ro_RO: Variante De Culoare Insigna

en: Verified
ro_RO: Verificate

en: Version
ro_RO: Versiune

en: Vertical Menu
ro_RO: Meniu Vertical

en: Vertical Menu > Main Menu
ro_RO: Meniu vertical > Meniu principal

en: Vertical Menu Background - Focus
ro_RO: Meniul Vertical De Fundal - Focus

en: Vertical Menu Background - Focus - Sticky
ro_RO: Meniul Vertical De Fundal - Focus - Lipicios

en: Vertical Menu Text Color - Focus
ro_RO: Meniu Vertical Culoare Text - Focus

en: Vertical Menu Text Color - Focus - Sticky
ro_RO: Meniu Vertical Culoare Text - Focus - Lipicios

en: Vertical Root Level - Limit
ro_RO: Vertical Rădăcină Nivel - Limită

en: Vertical Root Level - Parent - 0
ro_RO: Verticale Nivel Radicular - Părinte - 0

en: Very poor
ro_RO: Foarte săraci

en: Video Badge Color
ro_RO: Video Insigna De Culoare

en: Videos
ro_RO: Videoclipuri

en: Vietnamese
ro_RO: Vietnameză

en: View
ro_RO: Vedere

en: View Product Information
ro_RO: Vizualiza Informații Despre Produs

en: View all posts by %s
ro_RO: Vezi toate posturile de %s

en: View cart
ro_RO: Vezi coș

en: View more
ro_RO: Vezi mai mult

en: View the promotion gifts
ro_RO: Vedere promovarea cadouri

en: View your website
ro_RO: Vezi site-ul dvs.

en: Visit Store
ro_RO: Vizitati Magazinul

en: WPBakery - Homepage List
ro_RO: WPBakery - Pagina Lista

en: Warning- This options panel will not work properly without javascript!
ro_RO: Avertisment - Acest panou de opțiuni nu va funcționa în mod corespunzător fără javascript!

en: Web Mobile
ro_RO: Web Mobil

en: Weekly Store Timing
ro_RO: Săptămânal Magazin Calendarul

en: Welcome
ro_RO: Bine ati venit

en: When this option is enabled, all custom tabs will be displayed
ro_RO: Când această opțiune este activată, vor fi afișate toate filele personalizate

en: When you move your mouse outside the page you are interacting with, there will be a pop-up window containing the information you selected in the section (Popup Exit Intent Content).
ro_RO: Când mutați mouse-ul în afara paginii cu care interacționați, va apărea o fereastră pop-up care conține informațiile pe care le-ați selectat în secțiunea (Popup Exit Intent Content).

en: Where You Are
ro_RO: Unde ești

en: Wide
ro_RO: Larg

en: Widget Options
ro_RO: Opțiuni Widget

en: Width - Logo
ro_RO: Latime - Logo

en: Width - Mobile Logo
ro_RO: Latime - Logo Mobil

en: Width - Sticky Logo
ro_RO: Latime - Lipicios Logo-Ul

en: Width full side
ro_RO: Lățime complet partea

en: Wishlist Options
ro_RO: Wishlist Opțiuni

en: Wishlist Page
ro_RO: Pagina Wishlist

en: Wishlist Sidebar Layout
ro_RO: Wishlist Aspectul Bara Laterală

en: With Background
ro_RO: Cu Fundal

en: With or Without Background.
ro_RO: Cu sau Fără Fond.

en: Without Background - Default use Background Color
ro_RO: Fără Fond - Default folosi Culoarea de Fundal

en: Without Border Wrapper
ro_RO: Fără Înveliș De Frontieră

en: WooCommerce Tabs - Options
ro_RO: WooCommerce File - Options

en: WooCommerce Tabs - Read more / Show less (Mobile App - Simulator)
ro_RO: WooCommerce File - Citeste mai mult / mai puțin (Mobile App - Simulator)

en: WooCommerce Tabs Off - Canvas in Mobile (Not use Mobile App - Simulator)
ro_RO: WooCommerce File Off - Panza din Mobile (Nu utilizați Mobile App - Simulator)

en: WooCommerce Tools
ro_RO: WooCommerce Instrumente

en: WordPress Repository
ro_RO: Depozit WordPress

en: Working...
ro_RO: De lucru...

en: Wrapper Widget - Sidebar Classic
ro_RO: Înveliș Widget Bara Laterală Clasic

en: Write a review
ro_RO: Scrie un comentariu

en: Yearly Archives: %s
ro_RO: Anual Archives: %s

en: Yes
ro_RO: Da

en: Yes, Please!
ro_RO: Da, Vă Rog!

en: You are implementing an unavailable function.
ro_RO: Implementați o funcție indisponibilă.

en: You are trying to make an invalid request.
ro_RO: Încercați să faceți o solicitare nevalidă.

en: You can tranfer the saved options data between different installs by copying the text inside the text box. To import data from another install, replace the data in the text box with the one from another install and click "Import Options".
ro_RO: Puteți tranfer salvate opțiuni de date între diferite instalează prin copierea de text în caseta de text. Pentru a importa date dintr-un alt instalarea, înlocuirea datelor în caseta de text cu una de la un alt instalați și faceți clic pe "Opțiuni de Import".

en: You can use the two buttons below to backup your current options, and then restore it back at a later time. This is useful if you want to experiment on the options but would like to keep the old settings in case you need it back.
ro_RO: Puteți folosi cele două butoane de mai jos pentru a backup opțiunile actuale, și apoi a restabili înapoi la o dată ulterioară. Acest lucru este util dacă doriți să experimentați pe opțiuni, dar ar dori să păstrați setările vechi în cazul în care aveți nevoie de ea înapoi.

en: You may also like&hellip;
ro_RO: Ați putea dori, de asemenea...

en: You may be interested in&hellip;
ro_RO: Ați putea fi interesat în...

en: You must be %1$slogged in%2$s to post a review.
ro_RO: Trebuie să fi %1$slugărit în%2$s pentru a posta un comentariu.

en: You must be 18 years of age or older to view page.
ro_RO: Trebuie să fie 18 ani sau mai în vârstă pentru a putea vizualiza pagina.

en: You must be logged in to checkout.
ro_RO: Trebuie sa fii logat pentru a checkout.

en: Your Order
ro_RO: Comanda

en: Your access is restricted because of your age.
ro_RO: Accesul este restricționat din cauza vârstei.

en: Your cart is currently empty.
ro_RO: Cosul tau este gol.

en: Your cart is currently empty.<span class="nasa-extra-empty">Before proceed to checkout you must add some products to shopping cart.<br />You will find a lot of interesting products on our "Shop" page.</span>
ro_RO: Coșul dvs. este momentan gol. <span class="nasa-extra-empty">Înainte de a trece la finalizarea comenzii, trebuie să adăugați câteva produse în coșul de cumpărături.<br />Veți găsi o mulțime de produse interesante pe pagina noastră „Magazin”.</span>

en: Your checkout time has expired.
ro_RO: Checkout dumneavoastră a expirat timpul.

en: Your order notes saved.
ro_RO: Comanda note salvate.

en: Your rating
ro_RO: Rating

en: Your review
ro_RO: Comentariul tau

en: Your review *
ro_RO: Comentariul dvs. *

en: Your review has been submitted
ro_RO: Recenzia dvs. a fost trimisă

en: Your theme has been all setup. Enjoy your new theme.
ro_RO: Tema a fost toate de configurare. Bucurați-vă de noua tema.

en: Your website will just be a product introduction website.
ro_RO: Site-ul va fi doar un produs introducere-ul.

en: Zero size file downloaded
ro_RO: Dimensiunea Zero fișierul descărcat

en: as a new user:
ro_RO: ca un utilizator nou:

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
ro_RO: necunoscut

en: assign posts to an existing user:
ro_RO: atribuirea de posturi pentru un utilizator existent:

en: cookie policy
ro_RO: politica privind cookie-urile

en: items
ro_RO: elemente

en: or assign posts to an existing user:
ro_RO: sau atribuirea de posturi pentru un utilizator existent:

en: or create new user with login name:
ro_RO: sau a crea un nou utilizator cu numele de conectare:

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
ro_RO: și

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[0]:  Toate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[1]:  Toate <span class="count">(%s)</span>
ro_RO[2]:  Toate<span class="count">(%s)</span>

en: search
ro_RO: căutare
